رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

از چه راه‌های ممکن است رمزعبور موبایل ما افشا شود؟ و چگونه از افشا شدن رمز عبور جلوگیری کنیم؟

1399-05-16 08:00
تنظیم اندازه قلم

پ

1:23

از چه راه‌های ممکن است رمزعبور موبایل ما افشا شود؟ و چگونه از افشا شدن رمز عبور جلوگیری کنیم؟

1

۱- رمزعبور شما ممکن است حدس زده شود :

فرد نفوذگر می‌تواند از طریق حدس زدن رمزعبورهای مختلف مانند تاریخ تولد، شماره ملی، نام همسر و... به رمزعبور موبایل دست یابد. در برخی دستگاه‌ها رد انگشت به هنگام وارد کردن الگو روی موبایل می‌ماند و کار حدس زدن را برای فرد نفودگر راحت‌ تر می‌کند. قابل ذکر است که در این روش فرد نغوذگر نیاز به دسترسی فیزیکی به دستگاه موبایل را دارد.

۲- از طریق حمله Brute Force رمزعبور افشا شود:

این حمله ممکن است از ۳۰ دقیقه تا چند ماه به طول انجامد. در این حمله خرابکار با استفاده از دیکشنری ممکن است هزاران رمزعبور را تست کند تا به رمزعبور دستگاه برسد.

۳- از طریق Clockwork Recovery :

این ابزار برای بازیابی (Recovery) موبایل استفاده می‌شود اما از آنجاییکه برای دستیابی به shell به پسورد نیاز ندارد برای هک کردن دستگاه موبایل نیز از آن استفاده می‌کنند.

۴- بدون استفاده از ابزار :

با وصل کردن موبایل به کامپیوتر و استفده از cmd در ویندوز و دستیابی به Shell موبایل می‌توان رمزعبور را پاک کرد.

جلوگیری از افشا شدن رمزعبور موبایل :

برای جلوگیری از افشا شدن یا دور زدن رمزعبور باید تعداد تلاش‌های ناموفق را برای وارد کردن رمزعبور محدود کنیم. اگر شخصی بیش از تعداد مشخص شده رمز عبور را وارد کند، دستگاه بر حسب تنظیمات شما ممکن است قفل شود و نیاز به pin داشته باشد و یا اطلاعات داخلش نابود شود و... بنابراین با انتخاب رمزعبور قدرتمند و غیر قابل حدس و همچنین محدود کردن تعداد دفعات وارد کردن رمزعبور می‌توانیم امنیت موبایلمان را تا حد زیادی حفظ کنیم.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط