رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

آموزش بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ

1399-06-26 11:31
تنظیم اندازه قلم

پ

1:34

آموزش بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ

فتوشاپ

شاید شما یک عکس یادگاری با دوستانتان گرفته اید یا حتی عکسی قدیمی دارید که کیفیت پایینی دارد یا رزولوشن کمی دارد، اما این عکس از اهمیت ویژه ای برای شما برخودار است و شما می‌خواهید که کیفیت آن را بالا ببرید. این کار بسیار ساده و راحت است. برای یاد گرفتن تکنیک بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ، کافی است که مطلب زیر را تا انتها مطالعه کنید.

این تکینیک برای افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ و بالا بردن وضوح عکس بسیار کاربردی است و در آتلیه ها بسیار کاربرد دارد و با این افکت به صورت چشم گیری میتوانیم کیفیت و وضوح تصویر را بالا ببریم.
 
1. عکس مورد نظر خود را در فتوشاپ باز کنید.

1_1.JPG

 

2. زمانی که تصویر خود را در فتوشاپ باز کردید با فشردن دکمه ی Ctrl+J از لایه ی خود کپی بگیرید و لایهی کپی را انتخاب کنید. پس از انتخاب لایه کپی شده همان طور که در تصویر زیر مشخص کردیم به مسیر Filter>>Other>>High pass بروید.

22.JPG

 

3. زمانی که گزینه ی High pass را انتخاب می کنید، منویی شبیه به شکل زیر برای شما باز می شود. مقدار ردیوس را روی 80 پیکسل تنظیم کنید.

3.JPG

 

4. در این مرحله شما باید مُد بک گراند لایه ی کپی شده را همانند شکل زیر روی Hard Light قرار دهید. با انتخاب این گزینه تفاوت چشمگیری را ملاحظه می‌کنید.

5.JPG

 

اگر از لایه ی کپی هم یه دفعه ی دیگر کپی بگیرید افکت دراماتیک تر خواهد شد. همیشه برای طراحی، ایده ی مخصوص به خود را داشته باشید و این را بدانید بدون ایده هیچ کاری را نمی‌شود انجام داد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط