رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه می‌توان میزان استفاده از داده‌های خود را در Android مشاهده کرد

1399-06-26 08:47
تنظیم اندازه قلم

پ

3:38

چگونه می‌توان میزان استفاده از داده‌های خود را در Android مشاهده کرد

داده

بررسی میزان مصرف اینترنت در محصولات اندرویدی، یکی از راه‌های مدیریت مصرف دیتا و هزینه‌ی اینترنت است. معمولاً بروزرسانی‌های خودکار اپلیکیشن‌های متنوعی که نصب کرده‌اید و همین‌طور دانلود خودکار داده از اینترنت، مشکل اصلی کاربرانی است که می‌خواهند مصرف اینترنت خود را محدود کنند. بررسی میزان مصرف اینترنت چه به صورت وای-فای و چه اینترنت سیم‌کارت، اولین قدم در کاهش ترافیک مصرفی است.

همه دستگاه‌های Android دارای مجموعه‌ای اساسی از ابزارها برای نظارت بر استفاده از داده‌ها دارند. همچنین بسیاری از دستگاه‌ها به شما این امکان را می‌دهند که محدودیت‌هایی برای جلوگیری از استفاده بیش‌ازحد داده‌ها، تنظیم کنید. تنظیم این ابزارها می‌تواند به شما کمک کند تا در استفاده از داده‌های مصرفی خود آگاهی داشته باشید و از هزینه‌های سنگین جلوگیری کنید.

در تلفن Android خود، بالای صفحه را به پایین بکشید و سپس روی نماد "Gear" ضربه بزنید تا منوی "تنظیمات" باز شود مطابق شکل زیر.

1.png

مکان تنظیمات "استفاده از داده" بر اساس دستگاه و گوشی تلفن همراه متفاوت است، اگرچه ابزارها اکثراً یکسان هستند. در تلفن‌های Samsung Galaxy، به اتصالات> استفاده از داده> داده تلفن همراه، بروید. برای این راهنما، ما از گوشی Google Pixel استفاده می‌کنیم.
"شبکه و اینترنت" را از بالای منوی "تنظیمات" انتخاب کنید.
 

2_0.png

روی «شبکه تلفن همراه» ضربه بزنید.

3_0.png

در بالای صفحه، خواهید دید که چه مقدار داده در این ماه استفاده کرده‌اید. برای دیدن اینکه کدام برنامه‌ها بیشتر از داده‌ها استفاده می‌کنند، روی "استفاده از داده‌های برنامه" ضربه بزنید.

4_0.png

نمودار و فهرستی از برنامه‌ها را که بر اساس استفاده از داده‌ها مرتب‌شده‌اند، مشاهده خواهید کرد. برای جلوگیری از استفاده برنامه ها از داده تلفن همراه، روی آن ضربه بزنید.

5_0.png

کلید "داده پس‌زمینه" را خاموش‌کنید و با این کار برنامه نمی‌تواند از داده تلفن همراه در پس‌زمینه استفاده کند. اگر برنامه را بازکنید همچنان از داده تلفن همراه استفاده می‌کند.

6_0.png

مورد بعدی که می‌توانیم انجام دهیم، تنظیم هشدار و محدودیت داده است. با استفاده از داده‌های خود در بالای صفحه، به صفحه نمای کلی برگردید. روی «هشدار داده و محدود کردن داده» ضربه بزنید.

7.png

ابتدا کلید "تنظیم هشدار داده" را روشن کنید.

8_0.png

بعد، "هشدار داده" را انتخاب کرده و برای هشدار استفاده از داده خود یک عدد را تایپ کنید. با رسیدن به این شماره، اخطار هشدار درباره میزان استفاده خود دریافت خواهید کرد. بعد از اتمام روی «تنظیم» ضربه بزنید.

9_0.png

سرانجام، اگر می‌خواهید تلفن شما با رسیدن به حد مجاز، مصرف داده را به‌طور کامل قطع کند، سوییچ را برای "Set Data Limit" تغییر دهید. با یک پیام توضیح داده می‌شود که با رسیدن به حد مجاز داده تلفن همراه خاموش خواهد شد.

10_0.png

روی «داده محدود» ضربه بزنید و سپس شماره‌ای را برای قطع داده وارد کنید. بعد از اتمام روی «تنظیم» ضربه بزنید.

11.png

این همان کاری است که شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای داخلی "استفاده از داده" در اکثر دستگاه‌های Android انجام دهید. اگر این کافی نیست یا دستگاه شما از این ابزارها برخوردار نیست، ما یک برنامه رایگان به نام "GlassWire" را توصیه می‌کنیم.

12.png

GlassWire به‌خوبی طراحی ‌شده است و دارای همان ابزارهایی است که در بالا ذکر شد. برخلاف ابزار داخلی در تلفن‌ها و رایانه‌ها، GlassWire می‌تواند استفاده از Wi-Fi را به شما نشان دهد. اگر می‌خواهید از نزدیک به استفاده از داده‌ها بپردازید، برنامه خوبی است.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط