رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

در ویندوز 10 چگونه مرحله Safely Remove را برای جدا کردن usb حذف نماییم؟

1399-08-06 11:43
تنظیم اندازه قلم

پ

2:48

در ویندوز 10 چگونه مرحله Safely Remove را برای جدا کردن usb حذف نماییم؟

در ویندوز 10 چگونه مرحله Safely Remove را برای جدا کردن usb حذف نماییم؟

برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سخت‌افزار کامپیوتر اکثر کاربران قبل از جدا کردن درایو USB از سیستم، از گزینه‌ی Safely Remove یا Eject استفاده می‌نمایند. این گزینه شاید برای برخی از کاربران وقت‌گیر باشد. در تنظیمات ویندوز ۱۰ می‌توان این مرحله‌ی را حذف کرد.

قبل از تغییر دادن تنظیمات مورد نظر باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که یکی از مهم‌ترین تهدیدات سخت‌افزاری برای حافظه‌های متصل به usb جدا کردن آن‌ها در هنگام کار است. به عبارت دیگر اگر این حافظه‌ها (فلش، هارددیسک و...) مشغول خواندن یا نوشتن اطلاعات باشند، نباید آن‌ها را از کامپیوتر جدا کرد.

در برخی موارد ممکن است متوجه نباشیم و کامپیوتر مشغول نوشتن یا خواندن داده روی درایو باشد، اگر در هنگام اجرای این فرایندها درایو را جدا کنیم، احتمال پیش آمدن مشکلی جدی برای فایل‌ها و خود درایو USB بسیار بالا است.

برای جلوگیری از این خطر، بهترین راه، همان اجرای فرایند Safely Remove است که البته طبق گفته مایکروسافت اگر فرایند سیستمی Quick Removal را فعال نمایید و هیچ فایلی هم درحال خواندن یا نوشتن روی درایو نباشد، می‌توان بدون انجام مراحل اضافه، درایو را خارج کرد. البته استفاده از کش در نوشتن روی درایو هم نباید فعال باشد.

 

فلش مجهز به LED

برخی از درایوهای USB مجهز به چراغ نشانگر LED می‌باشند که در زمان مشغول‌ بودن آن‌‌ها چراغ چشمک‌زن آن‌ها روشن می‌شود. یعنی وقتی چراغ LED درحالت چشمک‌زندن نیست، می‌توان درایو را بدون مشکل خاصی از کامپیوتر جدا کرد.
اگر درایو ذخیره ‌سازی شما مجهز به LED نیست، تنها باید مطمئن باشید که هیچ فرایندی در پس‌زمینه برای کپی کردن فایل‌ها یا تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان اجرا نمی‌شود.

 

فعال‌سازی Quick Removal

ویندوز ۱۰ به‌صورت پیش‌فرض با غیرفعال کردن فرایند کش، درایوهای USB را به‌گونه‌ای بهینه‌سازی می‌کند تا بدون الزام به Safely Remove Hardware  آن‌ها را از کامپیوتر جدا کنید.

قابلیتی Write Caching، درظاهر سرعت نوشتن روی درایوهای USB را افزایش می‌دهد که همین امر باعث می‌شود تا با وجود اجرا شدن فرایند نوشتن، شما تصور کنید که کار کپی‌شدن فایل‌ها به اتمام رسیده است به همین علت اگر می‌‌خواهید بدون استفاده از گزینه‌ی Safely Remove، درایو USB را از کامپیوتر جدا نمایید، باید قابلیت مذکور غیرفعال شود. هر زمان که تمایل داشتید می‌توانید این قابلیت را از بخش Device Manager  فعال نمایید.

برای غیرفعال کردن Write Caching، بر روی منوی استارت کلیک نمایید و Device Manager را در بخش جست‌وجو سرچ کنید و با فشار دادن کلید اینتر، وارد پنجره‌ی جدیدی ‌شوید. از بخش Disk Drives، با راست کلیک کردن بر روی درایو خارجی مد نظر خود و انتخاب گزینه‌ی Properties وارد تنظیمات ‌شوید.

 

m.jpg

 

در قسمت یا تب Policies، دکمه‌‌ی رادیویی Quick Removal را فعال نمایید. اگر دکمه در حالت فعال بود، آن را تغییر نداده و روی OK کلیک کنید.
با خارج شدن ازDevice Manager، تنظیمات اعمال می‌شوند. از این به بعد برای جدا کردن درایو USB مدنظر خود نیازی به طی کردن مراحل قبلی Safely Remove ندارید. فراموش نکنید که در همه‌ی حالت‌ها، ابتدا باید مطمئن شوید که هیچ فرایند کپی یا جابه‌جایی درحال اجرا نیست.

 

mm.jpg

 

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط