رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

تشخیص صحت ایمیل ارسالی از پلیس فتا

1391-09-30 08:23
تنظیم اندازه قلم

پ

2:36

تشخیص صحت ایمیل ارسالی از پلیس فتا

 ابتدا نسبت به بررسی دقیق آدرس ارسال کننده ایمیل و مطابقت کامل آن با Cyber@police.ir اقدام نمائید. کوچکترین تفاوت مانند Ciber@police.ir یا Ciber@polic.ir یا هر نوع اختلاف دیگری گویای جعلی بودن ایمیل ارسالی است.

سپس دقت نمائید که ایمیل ارسالی حتما" از آدرس پست الکترونیک تحت دامنه Police.ir ارسال شده باشد زیرا پلیس فتا هیچ¬گونه ایمیلی تحت سرویس دهنده¬های دیگر مانند Gmail , Yahoo, hotmail و یا سایر میل سرورها ندارد. در ادامه با نحوه تشخیص ایمیل جعلی با ایمیل واقعی آشنا خواهیم شد.
برای ارسال یک ایمیل جعلی نیز فرستنده نیازمند به یک سرور واقعی است. ولی آدرس اصلی را با یک آدرس جعلی که یا وجود خارجی دارد یا ممکن است وجود خارجی نداشته باشد ، جایگزین می کند . پس سر نخ ما آدرس سرور ارسال ایمیل می باشد . زمانی که یک ایمیل ارسال می شود باید حاوی ۲ آی پی آدرس باشد ، یک آی پی شخص فرستنده و دیگری آی پی سرور فرستنده می باشد . با بررسی آی پی دوم که متعلق به  سرور می باشد می‌توان تشخیص داد که ایمیل اصلی است یا جعلی . 
برای این کار یک ایمیل از cyber@police.ir  به یک میل باکس Yahoo.com ارسال می کنم.
زمانی که ایمیل دریافت گردید در میل باکس Yahoo ، با کلیک راست کردن بر روی ایمیل دریافتی و انتخاب گزینه View Full Header تمامی جزئیات ایمیل قابل مشاهده خواهد بود . به تصاویر  زیر دقت کنید.

از آنجا که آی پی مزبور مربوط به  سایت mail.police.ir می باشد، لذا صفحه زیر مشاهده خواهد شد.

برای میل باکس جیمیل نیز بررسی و بهمین صورت می‌باشد. تنها تفاوت در این است که برای مشاهده جزئیات ایمیل دریافتی باید به قسمت تنظیمات رفته و سپس گزینه  show orginal را انتخاب کنید.
  

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط