دزدان، منزل كاربران شبكه‌های اجتماعی را هدف گرفته‌اند

۱۳۹۰-۰۹-۰۵ ۱۱:۵۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۵

دزدان، منزل كاربران شبكه‌های اجتماعی را هدف گرفته‌اند

با ظهور سرویس‌های جدید، در فضای مجازی به خصوص شبكه‌های اجتماعی كه جذابیت زیادی هم دارند كه به نوعی به اشتراك گذاری داده‌های اشخاص به صورت نامحدود می‌باشد ، از جمله سیستم‌های اشتراك گذاری عكس، ویدئو و سایر محتواها، سرویس‌های جانمایی مثل گوگل ارث، ویكی مپیا و بسیاری دیگر از سرویس‌های اینترنتی مبتنی بر اشتراك گذاری اطلاعات، این امكان را به شما می دهند كه منابع مشتركی را با دیگران ایجاد كنید.
آیا می‌دانید اطلاعات مكانی و زمانی شما ، مورد علاقه مجرمان بخصوص سارقان است . زمانی‌كه از دستگاه‌های رایانه‌ای همراه مجهز به GPS ، نظیر برخی تلفن‌های همراه و تبلت ها استفاده می كنید و در مكانی خارج از محل زندگی خود هستید اطلاعات مكانی و زمانی خود را در سیستم‌های جانمایی مثل گوگل مپ و یا گوگل ارث به اشتراك نگذارید و یا سیستم جانمایی خود را غیر فعال سازید.
سایت‌های اجتماعی مانند فیس‌بوك و گوگل‌پلاس، با توجه به این نكته كه مجهز به GPS می باشند، وسیله مناسبی برای سارقان شده تا با استفاده از اطلاعات خصوصی كاربران و آگاهی از نبود آن‌ها در منازلشان، خانه‌های این افراد را مورد سرقت قرار دهند.
براساس گزارشات اخیر مشاهده گردیده كه به روز كردن اطلاعات خصوصی و دادن اطلاعات در مورد زمان سفرها و به اشتراك گذاشتن تصاویر تعطیلات سبب می شوند تا دزدان پس از آگاهی از نبود كاربران در منازلشان، با استفاده از سیستم مكان‌یاب منازل آن‌ها را شناسایی و مورد سرقت قرار دهند.
پلیس فتا ناجا از كاربران درخواست می‌نماید كه دقت بیشتری در استفاده از این امكانات نموده و در صورتی كه مسائل و الزامات امنیتی و اصول محرمانگی در این اشتراك گزاری‌ها رعایت نشوند، ﻣﺗﺄسفانه آسیب‌های جدی در حوزه‌های فردی و خانوادگی به وقوع می پیوندد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

مطالب آموزشی مرتبط