کتابخانه

۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۱۰:۵۶:۵۸
۰
هر پدیده جدید به محض ورود به دنیای واقعی همواره فرصت‌ها و چالش‌هایی به همراه دارد، فضای مجازی نیز به عنوان ابزار ارتباطی نوین همچون تیغ دو لبه‌ای است که هم فرصت‌های خوبی را برای پیشرفت افرد فراهم کرده و هم می‌تواند بستر مناسبی برای آسیب ایجاد کند.
۱۳۹۸-۰۵-۲۴ ۱۱:۴۰:۴۱
۰
Keylogger ها ابزارهایی هستند که هکرها از آنها برای دزدیدن آنچه در کامپیوتر خود تایپ می‌کنید (از جمله رمزهای عبور) استفاده می‌کنند. در اين كتابچه با انواع و نحوه پيشگيرى از كيلاگرها آشنا خواهيد شد.
۱۳۹۸-۰۵-۲۴ ۱۰:۳۵:۳۳
۰
در این مقاله قصد داریم به بررسی وای‌فای‌های عمومی، اینترنت رایگان و تهدیدات آن و همچنین معرفی نکته هایی برای افزایش امنیت بپردازیم.
۱۳۹۸-۰۵-۲۳ ۱۱:۰۷:۳۳
۰
معایب دوستی های آنلاین ارتباطات آنلاین و مجازی، جدا از محاسن، معایب بسیار مهمی دارد که شما باید آن ها را در نظر بگیرید. برخی از معایب آن به شرح زیر می باشد. دردوستی های آنلاین، ابتدا دلبستگی ایجاد می شود سپس آشنایی، این دلبستگی باعث اختلال در شناخت کامل طرف مقابل شده و ممکن است واقعیات نادیده گرفته شود. مخصوصا اگر این دلبستگی بین دو جنس مخالـف و به
۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۰۸:۵۷:۰۶
۰
در این جا به صورت اجمالی نگاهی به سه اختلال مهمی که استفاده نامناسب از تلفن همراه هوشمند و تبلت برای کودکان و نوجوانان ایجاد می‌کند، داریم.
۱۳۹۸-۰۵-۱۶ ۱۱:۲۸:۱۵
۰
نوع گوشی‌های اندرویدی زبان‌زد است، اما به همان نسبت تهدیدات امنیتی مربوط به این سیستم عامل نیز گوناگون و فراگیر شده است. با این حال جایی برای نگرانی وجود ندارد، چون با به کاربستن ۱۰ راهکار امنیتی زیر می‌توانید با آسودگی خاطر بیشتری گوشی به دست بگیرید.
۱۳۹۸-۰۵-۱۶ ۰۹:۴۵:۲۸
۰
سیال بودن و بی حد و مرز بودن تکنولوژی‌های مربوط به فضای مجازی دسترسی کودکان و نوجوانان را به امری مشکل تبدیل کرده اما والدین می‌توانند با اجرای نکات امنیتی از آسیب‌پذیری این فضا برای فرزندانشان بکاهند و مزایا و کارکردهای مثبت آن را به آن‌ها بیاموزند. در کتابچه مربوطه آموزش‌های لازم داده شده است.
۱۳۹۸-۰۵-۱۶ ۰۸:۳۵:۴۴
۰
خب تا به حال متوجه شدیم که دوربین ها می توانند اجازه دیدن زندگی خصوصی شما را به سارقین مجازی بدهند. اما برای جلوگیری و متوقف کردن جاسوسان وب کم چه باید کرد؟ در این کتابچه به شما در خصوص جلوگیری از این آسیب، توضیحاتی ارائه می‌شود، با ما همراه باشید.
۱۳۹۸-۰۵-۱۴ ۰۹:۱۷:۳۶
۰
فیشینگ راهی است که تبهکاران، اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می‌برند. شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های حراجی و درگاه‌های پرداخت آنلاین نمونه‌ای از ابزار‌های الکترونیکی ارتباطات می‌باشند. به عبارت ساده‌تر وقتی شخصی سعی می‌کند شما را فریب دهد تا اطلاعات شخصی‌تان را
۱۳۹۸-۰۵-۱۴ ۰۷:۱۳:۰۷
۰
کی‌لاگر یک دستگاه نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری است که تمام فعالیت‌های کاربری که در حال کار با کامپیوتر است را ثبت و ضبط می‌کند. آیا تاکنون در مورد سرقت‌های بانکی آنلاین که از برنامه‌ای به‌ نام کی‌‌‌لاگر(keyloggers) استفاده می‌شود چیزی به گوشتان خورده است؟ تاکنون کنجکاو شده‌اید درباره آن‌ها بدانید که چگونه به یک سیستم نفوذ می‌کنند و اطلاعات آن را پاک می