رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۶-۱۰-۰۴ ۱۰:۲۸
تنظیم اندازه قلم

پ

IOS نسخه‌ی۱۱.۲: BETA 6 اکنون در دسترس است.

IOS 11.‎2 امکان پرداخت نقدی  و تصویر زمینه‌های (wallpaper)جدید را فراهم می‌آورد و برخی از اشکال‌های آن (bug) نیز برطرف شده است.

IOS 11.‎2 امکان پرداخت نقدی  و تصویر زمینه‌های (wallpaper)جدید را فراهم می‌آورد و برخی از اشکال‌های آن (bug) نیز برطرف شده است.

بروزرسانی شده در اول دسامبر ۲۰۱۷: ششمین نسخه‌ی iOS 11.2 beta اکنون در دسترس طراحان و تست‌کنندگان عمومی قرار گرفته است.
iOS 11 بزرگ‌ترین تغییر در سیستم عامل موبایل در طول سال‌های گذشته محسوب می‌شود. این نسخه به حدی جاه‌طلبانه طراحی شده که بسیاری از مشخصه‌های  وعده داده شده‌ی آن هنوز ارائه نشده است. نسخه‌یiOS 11 عمدتاً برخی از باگ‌ها را اصلاح کرده است و تعداد زیادی اموجی  (شکلک) جدید را در اختیار ما قرار می‌دهد، اما نسخه‌ی iOS 11.2 که امکان پرداخت نقدی (Apple Pay Cash) را فراهم می‌آورد، نسخهی غنی‌تری است. امید است این نسخه،iMessage را در iCloudارائه دهد، اگرچه به نظر میرسد به مرور زمان این احتمال کاهش یابد.
در ادامه به اطلاعاتی که تاکنون در خصوص نسخهی ۱۱.۲ کسب کردهایم، اشاره میکنیم؛ اطلاعاتی در خصوص قابلیتهای آن، زمان معرفی و ارائهی آن و نحوهی دسترسی و خرید beta.
قابلیتهای نسخهی iOS 11.2 چیست؟
ما تاکنون شاهد عرضهی شش نسخهی beta بودهایم و تعداد زیادی موارد رفع باگ و تغییرات بسیار کوچک و البته دو تغییر بزرگ ارائه شده است: اضافه شدن Apple Pay Cashو قابلیت شارژ سریع وایرلس (برای آیفن ۸ و X).
شرکت اپل به طور ویژه باگ مربوط به اپلیکیشن ماشین حساب را برطرف کرده است، جایی که در آن اطلاعات ورودی شما منتظر انیمیشن طولانی برای نمایش باقی میماند (اگر اعداد ۳+۲+۱را وارد میکردید، حاصل جمع ۲۴ را نشان میداد، زیرا این اپلیکیشن علامت جمع دوم را ثبت نکرده بود).
تعدادی تغییر کوچک بصری نیز ایجاد شده است. شمایل Album art در بخش CommandCenter در یک شمایل مربعشکل قرار گرفته است، تعدادی اموجی با طرح جدید اضافه شده است، یک انیمیشن انتظار برای افکت Live Photo طراحی شده است (لوپ، برگشت و ...) و میتوانید در این نسخهی جدید به همان wallpaperهای مربوط به آیفون ۸ و X در مدلهای دیگر آیفون دسترسی داشته باشید.صفحهی lock screen یک نشانگر کوچک در بالا سمت راست دارد که نشان میدهدControl Center کجا قرار دارد.
نسخهی ۱۱.۲ قابلیت کنترل دستگاههای AirPlay 2 در Control Center را دارد. میتوانید به صورت جداگانه و به سرعت بین کنترل چندین مقصد پلیبک مختلف سوییچ کنید که مقدمات کار برای عرضه و انتشار HomePod فراهم میکند، اما اگر این دستگاه را برای tvOS 11.2 beta نیز بهروزرسانی کنید، با تلویزیونهای اپل (نسل چهارم یا ۴K) کار میکند.
نسخهی ۱۱.۲ beta 2: بزرگترین تغییر در نسخهی ۱۱.۲ عبارت است از اضافه شدن قابلیت Apple Pay Cash. بر اساس اطلاعات ارائه شده در وبسایت پشتیبانی اپل، شما به دستگاهی با سیستم عاملiOS 11.2 ‪(beta 2 یا نسخههای بعدی)‬ نیاز دارید، شما حداقل باید ۱۸ سال سن داشته باشید و در ایالات متحده ساکن باشید و نیاز به اعتبارسنجی (تأییدیهی) دومرحلهای و به یک ستآپ کارت معتبر در Wallet خود دارید. این بروزرسانی سه wallpaper جدید و جذاب را برای آیفون X اضافه مینماید. این نسخه همچنین تغییراتی را برای طراحانی فراهم میآورد که حق عضویت متناوب را پیشنهاد میدهند (این طراحان قادر خواهند بود نرخهای مقدماتی را شارژ نمایند).برای مثال، خدماتی که هزینهی آن ۱۰ دلار در ماه است، میتواند برای دو هفتهی اول رایگان باشد، یا ۵ دلار برای ماه اول محاسبه شود. این تغییر بر روی tvOS 11.2 نیز تأثیر میگذارد، بنابراین تمام خدمات مستمر عضویت ممکن است هزینهی مقدماتی را دریافت کنند.
در نسخهی iOS 11.2 beta 2 نیز باگ عجیب captial-I برطرف شده است.
نسخهی ۱۱.۲ beta 3: نسخهی beta 3 در ۱۳ نوامبر، یک هفته پس از دومین نسخهی beta در دسترس طراحان قرار گرفت. نسخهی عمومی beta یک روز پس از آن عرضه شد. به نظر میرسد دو تغییر عمده در این نسخهی beta صورت گرفته باشد. تغییر اول اینکه، رفتار جدید گوگل وایفای و بلوتوث در Control Center در یک ویندوز پاپآپ توضیح داده شده است و یک نشانگر کوچک در صفحهی lock screen وجود دارد که نشان میدهد Control Center کجا قرار گرفته است.

دوماینکه، RAVPowerشرکت ارائهدهندهی لوازم فرعی، پیشنهاد استفاده از بروزرسانیMacRumors را میدهد که تأیید میکند این بروزرسانی عملکرد شارژ وایرلس را از حداکثر ۵ وات به ۵/۷ وات ارتقاء میبخشد. البته سرعت شارژ آن، به اندازهی عملکرد شارژ وایرلس سایر انواع گوشیها نیست، اما پیشرفت و سرعت ۵۰ درصدی را نسبت به آداپتورهای داخل جعبهی گوشی ارائه میدهد.
نسخهی ۱۱.۲ beta 4: نسخهی چهارم beta در حال حاضر فقط در دسترس طراحان قرار دارد. هنوز هیچ خبری از تغییرات اساسی نیست، اگرچه تصور میکنیم که تغییرات مربوط به هوای سرد را نسبت به بروزرسانی نسخهی عمومی۱۱.۱.۲در آن صورت گرفته است.
نسخهی ۱۱.۲ beta 5:در نسخهی پنجم هنوز خصیصهی اپلیکیشنهای تعاملی یا هیچ گونه تغییر در طراحی صورت نگرفته است. احتمالاً وارد فاز جدیدی از نسخهی beta شدهایم که در آن شرکت اپل فقط آخرین باگهای این نسخه را پیش از انتشار و عرضه به بازار از بین میبرد.
نسخهی ۱۱.۲ beta 6:فقط چند روز پس از عرضهی beta 5، نسخهیbeta 6را دریافت کردیم. هیچ خصیصهی عمدهی جدید یا تغییر رابط در این نسخه مشاهده نکردیم. اما واقعاً فوقالعاده است: دانلود ۲/۲ گیگابایت در آیفون X از طریق نسخهیbeta 5امکانپذیر است. این ویژگی، به همراه شماره کوتاه تولید، ما را به این تفکر سوق میدهد که احتمالاً این نسخه، کاندیدای GM خواهد بود. به عبارت دیگر، فرصت خوبی ایجاد شده است که این نسخه به زودی برای عموم عرضه گردد.
نسخهی ۱۱.۲ چه زمانی به بازار خواهد آمد؟
ما هنوز از زمان دقیق انتشار و عرضهی رسمی نسخهی iOS 11.2 اطلاعی نداریم، امابا توجه به اینکه نسخههای جدید beta هر هفته (یا زودتر) عرضه میشود، نباید زمان زیادی به طول بینجامد. در آخرین نسخههای عرضه شدهی beta، هیچ خصیصهی عمدهای گنجانده نشده بود، بنابراین احتمالاً به زمان انتشار نسخهی جدید بسیار نزدیک شدهایم. شرکت اپل بدون تردید ترجیح میدهد خصیصهی Apple Pay Cash را پیش از آغاز فصل تعطیلات به بازار عرضه کند.
ما ابتدا تصور میکردیم که نسخهی جدید به منظور ارائهی HomePod (که از خصیصهی AirPlay 2 استفاده میکند) در ماه دسامبر به سرعت روانهی بازار خواهد شد. اما با ایجاد تأخیر در انتشار HomePodو موکول شدن آن به سال ۲۰۱۸، دیگر موضوع مهمی به حساب نمیآید. نسخهی beta 6 دارای یک بروزرسانی بسیار گسترده با شماره ساخت (۱۵C114) است که ما را به این فکر میاندازد که احتمالاً این نسخه، آخرین نسخهی beta قبل از عرضهی عمومی خواهد بود.
چگونه میتوان نسخهی عمومی beta 11.2 را خریداری کرد؟
اگر قصد دارید خودتان تغییرات ایجاد شده را ارزیابی کنید، میتوانید شرکت اپل را در تست آخرین بروزرسانی سیستم عامل iOS یاری رسانید. اولین نسخهی iOS 11.2 beta برای استفادهی طراحان در ۳۰ اکتبر عرضه شد، و اولین عرضهی عمومی آن در تاریخ اول نوامبر صورت گرفت. از آن پس، نسخهی beta ویژهی طراحان تقریباً هر هفته عرضه شده است، در حالیکه نسخهی عمومی آن معمولاً چند روز پس از آن به بازار میآید.
پس از اینکه در صفحهی «برنامهی نرمافزار Beta» لاگین شدید، لینکی را برای ثبت دستگاه iOS خود مشاهده خواهید کرد. شرکت اپل در خصوص گرفتن بکآپ به شما هشدار میدهد (شما باید حتماً با iTunes بکآپ بگیرید و اپل به شما پیشنهاد میدهد بکآپ را آرشیو کنید و از ذخیرهسازی آن مطمئن شوید)، سپس به شما اعلام میشود با دستگاه iOS خود که میخواهید نسخهی beta را روی آن نصب کنید، به آدرس beta.apple.com/profile بروید و پروفایل تنظیمات را دانلود و نصب کنید. این کار، نسخهی beta را به عنوان بروزرسانی یک نرمافزار سریع در اپلیکیشن Settings در دسترس شما قرار میدهد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط