رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۱:۱۸
تنظیم اندازه قلم

پ

حملات هکری در شبکه‌های Wi-Fi

WPA2 یک پروتکل ۱۳ ساله است که قرار است محافظت از روتر Wi-Fi و سایر دستگاه‌های متصل به آن را از حملات مخرب و هک، بر عهده داشته‌باشد و در حال حاضر، این نوع حفاظت گسترده شده‌است. به گفته محققان، با وجود اینکه در حال حاضر این پروتکل برای محافظت از شبکه‌های Wi-Fi استفاده می‌شود، اما هر گونه شبکه Wi-Fi نیز به راحتی می‌تواند نقض شود.
به تازگی یک پروتکل رمزنگاری WPA2 در دسترس قرارگرفته که امنیت روترهای Wi-Fi بی‌دفاع و در معرض خطر را  برقرار می‌کند. WPA2 یک پروتکل ۱۳ ساله است که قرار است محافظت از روتر Wi-Fi و سایر دستگاه‌های متصل به آن را از حملات مخرب و هک، بر عهده داشته‌باشد و در حال حاضر، این نوع حفاظت گسترده شده‌است. به گفته محققان، با وجود اینکه در حال حاضر این پروتکل برای محافظت از شبکه‌های Wi-Fi استفاده می‌شود، اما هر گونه شبکه Wi-Fi نیز به راحتی می‌تواند نقض شود.
در شرایط نامناسب، شکسته شدن WPA2 بدین معنی است که هر هکر می‌تواند ترافیک را قطع کند، گذرواژه‌ها را در اختیار شما قرار دهد و فقط  شما را به مرور در history وب‌سایت‌های غیر https مشغول می‌کند. به گزارش Tech Juice، هکر Tech می‌تواند به راحتی اطلاعات محرمانه از جمله شماره کارت‌اعتباری، رمزهای‌عبور، عکس‌ها، پیام‌ها و هر گونه اطلاعات مهم دیگر در وب‌سایت‌های غیر https را به دست آورد.

همچنین محققان هشدار دادند که هکرها می‌تواند داده‌ها را در یک شبکه Wi-Fi آسیب‌پذیر، تزریق کرده و دستکاری کنند و با نصب  باج‌افزار یا دیگر نرم‌افزارهای مخرب بر روی دستگاه‌ها، اقدام به نفوذ در سیستم‌ها نمایند.

ماتی وانوئوف، که این خطا را شناسایی کرد گفت: اخیراً این حمله علیه تمام شبکه‌های Wi-Fi محافظت‌شده صورت گرفته‌است. وی اشاره داشت که نقاط ضعف، در استانداردهای Wi-Fi هست و در محصولات و پیاده‌سازی‌های فردی نمی‌باشد. بنابراین هرگونه اجرای صحیح WPA2 احتمالاً تحت‌تاثیر قرار خواهد‌گرفت.

با این حال، در حال حاضر مشخص‌نیست که آیا پَچ‌های امنیتی به همراه این پروتکل وجود دارد یا خیر، و حتی اگر هم باشد، موقع بروز‌رسانی تمام نقاط دسترسی به اینترنت در جهان، نیاز به زمان دارد.

طبق تحقیقات صورت گرفته، تغییر رمزعبور شبکه Wi-Fi، باعث جلوگیری یا تضعیف حمله نمی‌شود. بنابراین، باید اطمینان حاصل‌کرد که تمام دستگاه‌ها بروزرسانی می‌شوند و همچنین باید سیستم‌عامل روترها را نیز بروز کرد.

ترجمه : وحید فرجی ملکشاه

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط