رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۶-۱۱-۰۳ ۱۰:۵۵
تنظیم اندازه قلم

پ

عامل هتاکی به رئیس یکی از ادارت دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از دستگیری فردی خبر داد که اقدام به بارگزاری مطالب توهین آمیز نسبت به ریاست یکی از ادارات نموده بود.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسن کوره بلاغی در تشریح این پرونده اظهار داشت:  احدی از شهروندان با در دست داشتن مرجوعه قضایی در این پلیس حاضر و اعلام داشت که بنده رئیس یکی از ادارت هستم و شخص یا اشخاصی در یکی از شبکه های اجتماعی اقدام به بارگزاری مطالبی همچون نسبت دادن عناوین دزدی و  غیره نموده و موجب تخریب شخصیت و هتک حیثیت بنده و خانواده ام گردیده اند و باعث بوجود آمدن مشکلاتی در روابط کاری بنده شده است.

وی افزود: با بررسی های فنی و پلیسی خاص متهم مورد نظر پرونده شناسایی و با دستور مقام قضایی به این پلیس دلالت و در تحقیقات بعمل آمده و با مشاهده مستندات و دلایل کافی، اعلام داشت که بنده به دلایل اختلافاتی که با رئیس اداره موصوف داشتم و با توجه به اینکه به گروهی که در یکی از شبکه های اجتماعی توسط اعضای این اداره ایجاد شده بود دسترسی پیدا نموده و به جهت انتقام جویی اقدام به انتشار مطالبی توهین آمیزی بر علیه ایشان نمودم.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: مستندات پرونده به همراه متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال گردید.

سرهنگ کوره بلاغی ضمن یادآوری قانون جرایم رایانه ای به شهروندان هشدار داد فضای مجازی محیطی برای انتقام جویی نیست و به هیچ وجه اختلافات فضای واقعی را به فضایی مجازی نکشانید، چرا که مزاحمت برای دیگران، هتک حیثیت و ... برابر قانون جرم بوده و با خاطیان برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از شهروندان خواست در صورت مواجهه با این چنین مشکلاتی در فضای مجازی آن را در اسرع وقت به پلیس فتا از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت ارتباطات مردمی اطلاع دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط