۱۳۹۶-۱۲-۱۴ ۱۰:۱۸
تنظیم اندازه قلم

پ

اخبار امنیت فناوری

ویروس وحشتناک Annabelle

در حال حاضر یک ویروس به نام "ویروس Annabelle" وجود دارد که این ویروس نتیجه کار یک هکر بسیار با استعداد می باشد که فقط می‌خواهد مهارت ها و توانمندی های خود را به رخ جهانیان بکشد. این ویروس به سیستم شما با هک کردن آسیبی نمی زند و یا شما را در شرایط جبران خسارت قرار نمی دهد.
Annabelle چگونه کار می کند؟
این ویروس سیستم شما را خاموش می کند  بدون این که کاری انجام دهید تا بتوانید کنترل سیستم را دوباره به دست آورید . محقق امنیتی می گوید: "این ویروس می تواند برنامه های امنیتی را خاتمه دهد، گارد ویندوز را غیرفعال کند، فایروال را خاموش کند، فایل های شما را رمزگذاری کند و از طریق پورت USB شما گسترش یابد.
تیم شکارچی تروجان موفق به استخراج کد منبع ویروس Annabelle شده اند تا بیابند که این ویروس چگونه کار می کند.

آنها در یافتند که پس از نصب، فعالیت ویروس به صورت خودکار پس از باز کردن ویندوز شروع می شود و سپس خاتمه یک سری از برنامه هایی مانند Task Manager ، کروم، Msconfig، Process Hacker و غیره اعمال است. در حقیقت این روش پیروی کردن  از تغییرات شکل اجرای فایل و در نتیجه جلوگیری از باز کردن برنامه های موصوف مانند دفترچه یادداشت، اینترنت اکسپلورر، opera و است.

 این ویروس در مرحله بعد خود را با استفاده از فایل autorun.inf گسترش می دهد. البته این کار بر روی آخرین نسخه های مایکروسافت بی تاثیر می باشد، زیرا این محصولات اجازه اجرای خودکار به فایل ها را نمی دهد . این ویروس در نهایت تمام فایلهای شما را با پسوند.ANNABELLE رمز گذاری می کند.

 حال اگر شما سعی کنید سیستم خود را مجدد راه اندازی کنید یک صفحه خوش آمد گویی ظاهر می گردد که خالق این ویروس به نام "iCoreXo812" به همراه یک روش تماس در آنجا قرار داده است.

نحوه خلاص شدن از شر این ویروس

از آنجایی که سازنده این ویروس بی رحم نیست و از شما اخاذی نمی کند، شاید به همین دلیلاست که  ویروس را از هارد دیسک خود حذف کرده است و از آنجایی که ransomware مبتنی بر کلید استاتیک است، می توان آن را به راحتی رمزگشایی کرد. فقط MBR را جایگزین کنید، Rkill را در حالت ایمن اجرا کنید و مطالب رجیستری را پاک کنید .
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط