رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-01-19 13:24
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 121651

کاربران‌در دانلودهای خود دقت کنند

 رئیس‌پلیس فتا استان بوشهر با اشاره به توسعه روزافزون دنیای مجازی و گره‌ خوردن زندگی امروز افراد با این فضا اظهارداشت: در حال حاضر با توجه به تغییر سبک‌زندگی افراد جامعه و گرایش به دنیای‌مجازی،  امنیت‌ دیجیتال از اهمیت زیادی برخوردار است و بی‌احتیاطی، می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری مانند از بین رفتن همیشگی زندگی دیجیتالی، اطلاعات شخصی یا ضررهای هنگفت مالی را به همراه داشته باشد که یکی از همین بی‌احتیاطی ها، دانلود نرم افزارهای گوناگون از سایت‌ها و کانال‌های متفاوت می‌باشد، بنابراین کاربران‌اینترنتی می‌بایست مراقب دانلودهای خود در فضای‌مجازی باشند.

 

 
 
سرهنگ قاسمی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه برخی از افراد سودجو با بیان مطالب اغواکننده و جذاب در بعضی از سایت‌ها، کانال‌ها و گروه‌های شبکه های اجتماعی (بعضا در برخی از کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی) به دنبال ترغیب کاربران برای انجام هدف مجرمانه خود می‌باشند که در همین خصوص، اقدام به ارسال و نصب بدافزار برای گوشی‌های هوشمند می کنند.
وی افزود: این افراد با استفاده از بدافزارها، کنترل گوشی تلفن‌همراه قربانی را در دست گرفته و می‌توانند قابلیت‌های کلیدی تلفن‌همراه را در اختیار بگیرند.
رئیس‌پلیس فضای‌ تولید و تبادل اطلاعات استان‌بوشهر یکی از مهمترین اقدامات مخرب در اینگونه بدافزارها را دردست گرفتن کنترل اینترنت، تماس و پیامک‌های گوشی کاربران نام برد و خاطرنشان‌ساخت: مجوز اتصال به اینترنت را به صورت کامل در اختیار فرد مجرم قرار داده و امکان خواندن اطلاعات مربوط به خصوصیات دستگاه، دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در حافظه گوشی، پیام‌ها و ارتباطات فضای‌مجازی کاربر و همچنین امکان ارسال پیامک و تماس با افراد مختلف با هویت مجازی کاربر را فراهم می کند.
وی افزود: بسیاری از توسعه‌دهندگان فایل‌های ویروسی و مخرب،  فروشگاه‌ها و مارکت‌های غیررسمی اندروید و سایت‌ها ، کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های‌اجتماعی را انتخاب می‌کنند، بنابراین کاربران اینترنتی باید بسیار هوشمندانه از فرصت‌های این فضا استفاده کنند و اسیر دام‌های مجازی نشوند.
سرهنگ قاسمی یکی از مهم‌ترین اقدامات در برقراری امنیت دیجیتالی را استفاده از فایروال و آنتی‌ویروس مناسب دانست و تصریح کرد: کاربران سعی کنند، نرم‌افزارهای مورد نیاز خود را از منابع رسمی، مورد اطمینان و امن دانلود کنند و سیستم‌عامل و نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس موجود در سیستم خود را نیز به صورت مداوم به‌روزرسانی کرده و اطمینان یابند که از نسخه به‌روزشده‌ نرم‌افزار، استفاده می‌کنند.
رئیس پلیس فتا استان بوشهر در پایان خاطرنشان ساخت: از فایل­‌هایی که برای شما مهم هستند و در صورتی که کامپیوتر و تلفن‌همراه شما دچار مشکل شود، نیاز به بازگردانی آنها دارید، نسخه پشتیبان تهیه کنید.
گفتنی‌است وی از کاربران‌اینترنتی خواست: در صورت مشاهده با مورد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا تماس با شماره تلفن های 2187669 و 2187632 گزارش نمایند و در مسیر برقراری امنیت در فضای‌مجازی همگام و همراه پلیس باشند.
 
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط