رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۱۱:۱۹
تنظیم اندازه قلم

پ

رئیس پلیس فتا استان سمنان اعلام کرد:

دستگیری مامور جعلی پلیس فتا

رئیس پلیس فتا استان سمنان از دستگیری مامور نمائی که تحت عنوان مامور ویژه پلیس فتا برای برخی کاربران ایجاد مزاحمت می‌کرد خبر داد.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی در راستای دستگیری این متهم اظهار کرد: تیم تخصصی رصد پلیس فتا استان سمنان پروفایلی در شبکه اجتماعی تلگرام را مورد پایش قرار داد که تحت عنوان مامور ویژه پلیس فتا در فضای مجازی فعالیت می‌نمود.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع و سوءاستفاده احتمالی سریعا تیمی ویژه از پرسنل مجرب پلیس فتا برای بررسی پرونده تشکیل و در دستور کار قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان سمنان افزود: با توجه به ادله و شواهد موجود مشخص گردید این مجرم سایبری با راه‌اندازی پروفایلی در شبکه اجتماعی تلگرام و بهره‌برداری از این بستر و جعل عنوان مامور ویژه پلیس فتا و ارسال احضاریه به برخی کاربران فضای سایبر برای آنها ایجاد مزاحمت می‌نمود.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص دستگیری این متهم گفت: با پیگیری جدی و شبانه روزی پرسنل پلیس فتا استان سمنان این مجرم سایبری به هویت معلوم ۱۶ ساله شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر گردید.

سرهنگ صادقی، انگیزه این متهم را سوء استفاده از نام پلیس فتا عنوان و بیان داشت: کاربران فضای مجازی آگاه باشند که اینگونه اقدامات برابر ماده ۵۵۵ قانون مجازات اسلامی جرم انگاری شده و برای آن در قانون، مجازات پیش بینی شده است و تاکید می‌گردد پلیس فتا پیگیری‌های لازم در خصوص پرونده‌های قضایی را صرفاً از طریق راه‌های ارتباطی قانونی انجام می‌دهد.

در پایان سرهنگ صادقی در راستای توصیه به کاربران فضای مجازی افزود: متاسفانه امروزه برخی شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب مانند تلگرام زمینه‌ساز بروز برخی جرائم در سطح جامعه گردیده و می‌طلبد کاربران با هوشیاری کامل مراقب پیام‌های جعلی و پروفایل‌های کذایی باشند و کاربران در صورت مشاهده موارد مشکوک در فضای مجازی مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط