رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۳:۵۸
تنظیم اندازه قلم

پ

رییس پلیس فتا گیلان خبر داد:

دستگیری عامل ارسال مطالب غیراخلاقی به شهروند گیلانی در تلگرام

رئیس‌ پلیس فتا استان‌ گیلان از دستگیری فردی که اقدام به انتشار محتوای غیراخلاقی به خانوم گیلانی در فضای مجازی می‌نمود خبر داد و گفت: فردی که در شبکه‌های اجتماعی تلگرام، اقدام به انتشار محتوای غیراخلاقی می‌نمود توسط کارشناسان پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدخانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس‌فتا در تشریح این‌خبر اعلام‌کرد:در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی خانم ۳۴ساله گیلانی مبنی بر ارسال مطالب غیر اخلاقی به وی در تلگرام،موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی،عامل ارسال مطالب غیراخلاقی به شاکیه در تلگرام که مردی ۳۰ساله اهل و ساکن ماسال بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در رشت دستگیر شد .

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد:با توجه به ادله دیجیتال کشف شده ، متهم به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف،به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت گردید .

رئیس پلیس فتا استان گیلان همچنین هشدار داد:وی ایجاد مزاحمت با هر انگیزه و نیتی را تخلف خواند و گفت هرکس در فضای مجازی به توهین،تهدید،نشر اکاذیب و... اقدام کند به موجب قانون جرم محسوب می‌شود وبرابر قانون شامل پیگرد خواهد شد.

سرهنگ محمدخانی در پایان از شهروندان خواست،در انتخاب پیام رسان های موبایلی شرکت های بیگانه و استفاده از خدمات آن ها، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را جدی بگیرند، در انتخاب گزینه های ایرانی شک نکنند،امروزه جایگزین های خوبی برای انواع رسانه های اجتماعی توسط جوانان خوش فکر کشورمان طراحی و اجرا شده که هم نیاز کاربران را به خوبی برطرف می کند و هم خیال کاربران از امنیت و سلامت اخلاقی این شبکه ها راحت تر است، و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.irگزارش نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط