رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۰۴-۰۵ ۱۰:۲۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۲

تهدید و هتک حیثیت بعد از پاسخ منفی به درخواست دوستی

تهدید و هتک حیثیت بعد از پاسخ منفی به درخواست دوستی
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: فردی که در شبکه اجتماعی تلگرام اقدام به آبرو ریزی و تهدید دختران جوان در سطح شهرستان می نمود، شناسایی و دستگیر شد.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم کارآگاه اکبر نصرتی در تشریح این خبر گفت: با مراجعه تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد یا افرادی درشبکه اجتماعی تلگرام اقدام به آبروریزی و تهدید آنان نموده است، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی های فنی و پلیسی خاص مشخص گردید که متهم مورد نظر این پرونده ها یک نفر بوده که با ایجاد صفحاتی در شبکه اجتماعی تلگرام با دختران جوان آشنا شده و با جلب اعتماد آنان اقدام به درخواست دوستی می نمود که در صورت عدم قبولی خواسته های وی اقدام به تهدید و آبروریزی آنان می نمود.

وی افزود: در روند رسیدگی به پرونده متهم مورد نظر با اقدامات فنی و پلیسی خاص شناسایی و به این پلیس دلالت داده شد.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: در تحقیقات بعمل آمده از متهم و با مشاهده مستندات پرونده لب به اعتراف گشوده و اعلام داشت که بنده جهت دوستی با آن ها آشنا می شدم در صورت رد درخواست های بنده اقدام به توهین و تهدید آنان می نمودم.

وی ادامه داد: مستندات پرونده به همراه متهم مورد نظر جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال گردید.

 سرهنگ دوم کارآگاه نصرتی گفت: مطابق ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای ،هر‌گونه مزاحمت و هتک حیثیت برای دیگران در فضای مجازی جرم تلقی شده و برابر قانون، مجازات حبس و جزای نقدی برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه اکثر کاربران با هویتی غیر از هویت واقعی خود در فضای مجازی فعالیت می کنند به شهروندان توصیه نمود: به هیچ عنوان در فضای مجازی فریب افراد ناشناس را نخورده و رابطه دوستی با آنان برقرار ننمایید، زیرا اینگونه دوستی ها مقدمه ای برای تهدید و کلاهبرداری می باشند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir را پل ارتباطی میان شهروندان دانست و از آنان خواست در صورت مواجهه با هر گونه مشکلی در خصوص فضای مجازی آن را از این طریق به پلیس اعلام دارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط