رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۰۴-۲۵ ۱۳:۵۶
تنظیم اندازه قلم

پ

هتاک حیله‌گر تلگرامی دستگیر گردید

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: هتاک اینترنتی که با بهره‌گیری از شبکه اجتماعی تلگرام، عکس پروفایل شاکیه را به همراه مطالب دورغین در فضای مجازی منتشر نمود که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا استان سمنان شناسایی و دستگیر گردید.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی در راستای کشف این پرونده به خبرنگار پلیس فتا گفت: در پی‌شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه مدیر یکی از گروه‌های تلگرامی با سوء استفاده از عکس پروفایل شاکیه اقدام به توهین و هتک حیثیت در خصوص وی نموده است لذا با توجه به حساسیت موضوع، پرونده مقدماتی در این پلیس تشکیل و پی‌جویی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به مستندات ارائه شده از سوی شاکیه، مشخص گردید متهم با بهره‌گیری از عکس فردی دیگر، با شاکیه ارتباط دوستی برقرار کرده و با استفاده از عکس پروفایل شاکیه اقدام به بی‌آبروی و مطالبی دروغین بر علیه وی نموده است.

رئیس پلیس فتا استان سمنان در خصوص شناسایی و دستگیری فرد مجرم بیان کرد: کارشناسان این پلیس با رصد و پایش در فضای‌مجازی به خصوص شبکه‌اجتماعی تلگرام، فردی که با ساختن گروهی در شبکه اجتماعی تلگرام و با بهره‌گیری از تصاویر قربانیان نسبت به هتک حیثیت و نشر اکاذیب بر علیه آنها می‌نمود در یک اقدام پلیسی و با هماهنگی مقام قضایی، متهم دستگیر گردید.

این مقام ارشد انتظامی پس از دستگیری متهم و حضور وی در پلیس فتا گفت: در ابتدا متهم هرگونه ارتباط با پرونده را انکار نموده و با بیان مطالب غیر مرتبط قصد انحراف پی‌جویی پرونده را داشت که پس از ارائه مستندات مجرمانه جمع‌آوری گردیده توسط کارشناسان این پلیس، چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشته و به بزه ارتکابی خود اعتراف نمود.

رئیس پلیس فتا استان سمنان برای امنیت کاربران فضای مجازی و ایمن ماندن در برابر کلاهبرداران اینترنتی از عموم مردم خواست: به هیچ وجه عکس‌ها و فیلم‌های شخصی و خانوادگی خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک نگذارید. به افراد ناشناس که با وعده‌های دروغین و پوچ می‌خواهد با شما ارتباط دوستی برقرار کنند اعتماد نکنید.

شایان ذکر است کاربران فضای مجازی می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری قسمت ثبت گزارش مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط