رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:21
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 137931

استفاده از چند سیم‌کارت نیز کمکی به متهم برای فرار از قانون نکرد

رئیس پلیس فتا استان خوزستان بیان داشت: امروزه با افزایش ضریب نفوذ اینترنت در کشور، شاهد افزایش جرائم مختلف در این بستر هستیم که در این بین نشر اکاذیب و تهمت زدن علیه افراد در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از مهمترین جرائم سایبری هستند که در قانون نیز جرم‌انگاری شده است.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ شاهین حسنوند در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا اظهار کرد: در همین زمینه یکی از شهروندان با مراجعه به این پلیس اظهار داشت فرد ناشناسی در فضای مجازی اقدام به نشر اکاذیب علیه من نموده است. این شخص در ادامه درخواست پیگیری موضوع را داشت.

این مقام ارشد انتظامی ‌ادامه داد: این فرد در اظهارات خود عنوان کرد که از طریق اطرافیان متوجه شده که فردی در شبکه اجتماعی تلگرام اقدام به نشر اکاذیب، تهمت و افترا علیه وی نموده است و با این‌کار باعث زیر سوال بردن آبرو و حیثیت و سلب آسایش و آرامش خانواده ‌‌این شخص گردیده است .

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و در میان بودن حیثیت و آبروی شهروندان در اینگونه پرونده‌ها، پس از ثبت اظهارات شاکی، پرونده تشکیل شده و در دست اقدام توسط کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. در ادامه با بررسی‌های صورت گرفته و اقدامات تخصصی انجام شده، هویت متهم شناسایی گردید.

سرهنگ حسنوند افزود: این متهم با تصور اینکه اگر از چند سیمکارت برای اقدامات مجرمانه خود استفاده کند، هیچگاه شناسایی نمی‌شود، با تهیه سیمکارت‌های مختلف اقدام به نشر اکاذیب، تهمت و افترا علیه شاکی و چند شخص دیگر در فضای مجازی می‌نموده است. باید توجه داشت که مجرمان سایبری حتی در صورت استفاده از چند سیمکارت و حساب کاربری، دیر یا زود توسط کارشناسان پلیس فتا شناسایی شده و در دام قانون گرفتار می‌شوند.

رئیس پلیس فتا خوزستان ضمن اشاره به ارسال پرونده متهم به دادسرا گفت: با توجه به اینکه طبق قانون، توهین، نشر اکاذیب و افترا چه در فضای مجازی و چه در فضای واقعی جرم محسوب می‌شود، فردی که علیه وی این‌گونه جرایم صورت گرفته است می‌تواند به دادسرا شکایت و احقاق حق کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از شهروندان می‌خواهیم‌، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط