رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:21
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 138031

سوءاستفاده مالی صدرنشین جرائم سایبری استان مرکزی است

سوءاستفاده مالی صدرنشین جرائم سایبری استان مرکزی است
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: برداشت غیرمجاز از حساب افراد و سوءاستفاده مالی با فراوانی 32 درصد به‌عنوان جرم صدرنشین فضای سایبری استان در بهار امسال بوده است.
پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرگرد احسان آنقی در جمع اصحاب رسانه استان مرکزی در اراک، افزود: هتک حرمت افراد با فراوانی 26 درصد و کلاه‌برداری با 23 درصد در رده‌های بعدی جرائم سایبری استان در این مدت بوده است.

وی بیان کرد: ترکیب جرائم سایبری این استان نسبت به سال گذشته تغییراتی داشته و در سال گذشته هتک حیثیت و برداشت غیرمجاز از حساب مردم صدرنشین جرائم بوده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: جرائم سایبری استان به دلیل نبود آگاهی مردم و رعایت نکردن الزامات فعالیت در عرصه مجازی رخ می‌دهد و نیاز است سطح آگاهی در خصوص این فضا افزایش یابد.

سرگرد آنقی اظهار داشت: 70 درصد از جرائم سایبری با موضوع هتک حیثیت در سه ماه اول امسال در شبکه‌های تلگرامی و اینستاگرامی به وقوع پیوسته است.

وی بیان کرد: بر اساس آخرین آمار موجود، 71 درصد از جمعیت کشور از تلفن همراه استفاده می‌کنند که این شاخص برای استان مرکزی 66 درصد جمعیت است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: 53 درصد از افراد بالای 6 سال کشور از اینترنت استفاده می‌کنند که این شاخص در استان مرکزی به 47 درصد رسیده است.

سرگرد آنقی گفت: 78 درصد از نوجوانان استفاده‌کننده از اینترنت و فضای مجازی در معرض اعتیاد اینترنتی و 70 درصد از کودکان نیز در معرض دریافت محتواهای نامناسب هستند.

وی تصریح کرد: در تیرماه جاری جرائمی در خصوص سایت‌های شرط‌بندی نتایج فوتبال جام جهانی در استان مرکزی اتفاق افتاد و بیشتر کلاه‌برداری‌های رایانه‌ای برای پول‌شویی از سایت‌های شرط‌بندی رخ می‌دهد که نیاز است مردم بیش از پیش هوشیار باشند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی افزود: بهبود سواد رسانه‌ای والدین ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و تنها بامهارت و آگاهی کافی می‌توان خطرات فضای مجازی را کاهش داد.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط