رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:21
تنظیم اندازه قلم

پ

1:33
کد خبر: 138061

هتک حیثیت در فضای مجازی به دلیل اختلاف خانوادگی

هتک حیثیت در فضای مجازی به دلیل اختلاف خانوادگی
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان قم از دستگیری فردی که در فضای مجازی اقدام به هتک حیثت یکی از اقوام خود کرده بود، خبر داد و هشدار داد: حریم خصوصی افراد در شبکه های اجتماعی یکی از نکات مهمی است که کاربران باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی موالی در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌ اظهار کرد: یک شهروند با مراجعه به پلیس فتا مدعی شد شخصی از طریق اینستاگرام تصاویر خصوصی بنده را به صفحه اینستاگرام دوست همسرم ارسال نموده و مطالبی کذب و تهمت های نامشروع زده است، پس از تحقیقات مشخص شد خانمی به دلیل اختلاف های خانوادگی با خواهر همسر خود اقدام به انتشار تصاویر و مطالب کذب از وی کرده است.
وى افزود در راستای شناسایی متهم و با توجه به اظهارات شاکیه و گواه و حسب دستورات صادره مقام قضایی، ادوات رایانه وی توقیف گردید و متهمه جهت توضیحات به پلیس احضار شد.
این مقام ارشد انتظامى ادامه داد: اقلام توقیفی از متهم مورد بررسی فنی کارشناسان فتا قرار گرفته و در تبلت موجود تعداد زیادی تصاویر شاکیه همچنین تصاویر مورد ادعایی که از طریق متهم منتشر شده روئیت شد.
وى تصریح کرد: پس از اخذ اظهارات متهم به همراه پرونده جهت کسب تکلیف نهایی به دادسرا اعزام شد.
سرهنگ موالی در پایان به شهروندان توصیه کرد: هرگز تصاویر شخصی و خانوادگی خود را در اینترنت  منتشر نکنید فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یکی از جاهایی است که حریم خصوصی افراد به راحتی در آن نقض می شود و افشای اطلاعات خصوصی در آن موجب می شود دردسرهای متعددی برای افراد ایجاد شود. برخی از کاربران بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی، اطلاعات شخصی خود را در فضای مجازی به اشتراک میگذارند. حتی شناختن دوستان و دنبال کنندگان هم دلیل خوبی برای انتشار اطلاعات خصوصی نمی باشد و عواقبی در پی دارد که گاهی جبران ناپذیر می­شود.
شایان ذکر است پلیس فتا از کلیه کاربران مى‌خواهد در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانىwww.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبرى مطلع گردند.
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط