۱۳۹۷-۰۵-۰۳ ۱۶:۰۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۶
اسکیمرینگ

انتقال ۲.۵ میلیارد ریال بوسیله کپی کارت به روش اسکیمر

اسکیمر

برداشت از کارت بوسیله کپی کارت با دستگاه اسکیمر و انتقال آن به حسابهای متعدد

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌‌: سرهنگ "محسن محمودی" در تشریح این خبر افزود:فردی با مراجعه به پلیس فتا و ارائه گزارشی اعلام نموده که مبلغ ۲.۵ میلیارد ریال از کارت ایشان برداشت شده که در حالی که کارت بانکی خود را در اختیار فرد دیگری قرار نداده است ولی فردی مبالغی را بصورت خرید از پایانه POS فروشگاهی از کارت ایشان برداشت نموده است.

این مقام انتظامی افزود: در این راستا با بررسی‌ها و اقدامات تخصصی و پلیسی کارشناسان پلیس فتا محل فروشگاه مشخص و صاحب آن شناسایی شده و جهت تحقیقات تکمیلی به این پلیس احضار گردید.

با استعلام اطلاعات تراکنش وپیگیریهای صورت گرفته از شرکتی که پولها در بازه زمانی چند ساعته بصورت متوالی بین حسابهای مختلف انتقال یافته بود، دستورات لازم در خصوص انسداد کلیه حسابهای مقصد تا آخرین حساب و نیز حسابهای متهم اخذ و صاحبان حسابها که در شهرهای دیگر بودند احضار و پولهای منتقل شده از فروشگاه به حساب فرد شاکی بازگردانده شد.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: از این پرونده می توانیم دو توصیه به شهروندان داشته باشیم اولاً اینکه هرگز اطلاعات کارتهای بانکی خود را جهت انجام اقدامات مالی در اختیار دیگران قرار ندهید چرا که اطلاعات این کارتها مانند خود کارتها بوده به راحتی می‌تواند بستری را برای انجام جرائم مالی برای کلاهبرداران به وجود آورد که صاحبان حسابها و دارندگان کارتهای بانکی را در پرونده‌های قضایی درگیر می‌کند و توصیه دوم اینکه رمز کارت خود را در فروشگاهها خودتان وارد دستگاه POS نمائید.و کارت بانکی را در اختیار فروشندگان قرار ندهید. 
سرهنگ محمودی در پایان گفت: شهروندان گرامی در صورت مشاهده و مشکوک شدن به برداشت بانکی می‌توانند به پلیس فتا مراجعه و یا از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک ثبت گزارشات مردمی نسبت به شکایت و گزارش اقدام نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif