رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۷-۰۵-۰۶ ۱۰:۳۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۱۴
رئیس پلیس فتا استان بوشهر: نیاز به ویرایش دارد خانم انبارکی

فرزندان خود را در فضای مجازی و بازیهای خطرناک و ترسناک اینترنتی رها نکنیم (ویرایش نیاز دارد)

فرزندان خود را در فضای مجازی و بازیهای خطرناک و ترسناک اینترنتی رها نکنیم

سرهنگ قاسمی رئیس پلیس فتا استان بوشهر ضمن اشاره به بازی‌های رایانه‌ایی و خطرات روحی و روانی آن بر کودکان از  خانواده ها  خواست؛ فرزندان خود را در بازی‌های رایانه‌ایی خطرناک و ترسناک رها نکنند.

با سلام خانم انبارکی

تیتر خوب نیست، لید ضعیف است و متن خبر با توجه به بحث بازهای آنلاین و تهدیدات و آسیبهای آنها تنظیم نشده است ضمن آنکه هشدارها لازم اثر بخشی لازم را ندارد. همچنین باید یادآور شوم که در خصوص بازی مثل نهنگ آبی ما با منع اطلاع رسانی مواجه بودیم.

سرهنگ قاسمی تصریح کرد: با توجه به تغییر سریع فناوری و اضافه شدن امکانات و خدمات جدید در بستر فضای مجازی، والدین باید خود را با این فضا بیش‌ازپیش مأنوس کنند و آموزش‌های لازم را در این حوزه ببینند تا بتوانند مراقب خود و فرزندانشان در فضای گسترده مجازی باشند.

وی در ادامه به بازی هایی که بر روح و روان کودکان تاثیر بسیار منفی دارد، اشاره کرد و گفت: اخیرا شاهد بازی هایی بسیار خطرناک هستیم که باعث ترس،دلهره ، وحشت و حتی تهدید به خودکشی کاربران نیز می شود و بیشتر در رابطه با اجنه و جن زدگی می باشد و در تمامی مراحل بازی، شاهد پخش صداهای ترسناک و رعب آور هستیم.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر افزود: علاوه بر تاثیرات روحی و روانی، نکته منفی دیگری که شاهد آن هستیم؛ درخواست این گونه بازیها برای دسترسی به تمام نرم افزار های شبکه های اجتماعی واطلاعات کاربران است که به راحتی می توانند به آن دسترسی پیدا کنند در واقع کاربر اگر این اجازه را به نرم افزار ندهد، نمی تواند وارد بازی شود.

سرهنگ قاسمی همراهی با فرزندان در فضای مجازی را کلیدی ترین قدم در پیشگیری از خطرات فضای سایبر در کودکان و نوجوانان نام برد و خاطرنشان ساخت؛ بهتر است والدین زمان مناسبی را برای این موضوع اختصاص بدهند، در واقع همراهی والدین موجب می‌شود که شناخت لازم و کافی از فضای مجازی به دست آورند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر در پایان ضمن تاکید و هشدار به خانواده ها در خصوص آگاهی از خطرات بسیاری از بازیهای رایانه ای از آنان خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس‌فتا به آدرس cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا تماس با شماره تلفن‌های ۲۱۸۷۶۶۹ و ۲۱۸۷۶۳۲ گزارش نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط