رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:21
تنظیم اندازه قلم

پ

1:38
کد خبر: 138231

رفیق صمیمی عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی بود

رفیق صمیمی عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی بود

رئیس پلیس فتا کیش از دستگیری شخصی که با سوء‌استفاده از اعتماد دوست خود اقدام به برداشت غیر مجاز اینترنتی از حساب او نموده بود خبرداد.رئیس پلیس فتا کیش از دستگیری شخصی که با سوء‌استفاده از اعتماد دوست خود اقدام به برداشت غیر مجاز اینترنتی از حساب او نموده بود خبرداد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم ‌محمدرضا رضایی‌ اظهار کرد: فردی با در دست داشتن دستور قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت چندی پیش شخص ناشناسی مبلغ 30 میلیون ریال به صورت غیر مجاز از حسابم در چندین مرحله برداشت نموده است که تقاضای رسیدگی دارم.

 

وی افزود: با هماهنگی مقام محترم قضایی پرونده در دستور کار کارشناسان تخصصی این پلیس قرار گرفت و طی بررسی‌های بعمل آمده مشخص گردید متهم اقدام به سرقت از حساب شاکی به صورت اینترنتی و در قالب ثبت نام در سایت‌های قمار و شرط بندی نموده که فرد خاطی شناسایی گردید.

 

سرهنگ رضایی ادامه داد: کارشناسان این پلیس برابر هماهنگی قضائی صورت گرفته متهم شناسایی شده را دعوت و پس از اقدامات پلیسی فرد مذکور، ضمن اقرار به اشتباهات خود عنوان کرد،؛ بنده با شاکی دوست صمیمی و فامیل می‌باشم و مدتی قبل شماره کارت و رمز دوم وی را از خود ایشان دریافت نمودم تا برای او شارژ تهیه نمایم اما در موقعیت مناسب و با سوء‌استفاده از اعتماد وی با هدف تامین نیازهای مالی چند مرحله از حساب وی برداشت نمودم.

 

رئیس پلیس فتا کیش با بیان اینکه هرگز کارت بانکی و رمز عبور خود را در اختیار دیگران قرار ندهید، به شهروندان توصیه کرد: رمز اول و دوم کارت‌های بانکی خود به ویژه رمز اینترنتی آن را به صورت دوره‌ای تغییر دهید تا در صورت مفقود شدن یا سرقت مورد سوء‌استفاده قرار نگیرد.

 

سرهنگ رضایی یادآور شد: سرویس پیامکی تراکنش‌های بانکی خود را فعال کنید تا از هر‌گونه برداشت و واریزی به حساب‌های بانکی خود مطلع شوید، تا در صورت برداشت غیر مجاز در اسرع وقت بتوانید مانع از برداشت‌های غیر مجاز دیگر شوید.

 

رییس پلیس فتا کیش گفت: در انتها از هموطنان عزیز درخواست داریم  در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس با ما با پلیس فتا در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط