۱۳۹۷-۰۵-۰۹ ۰۹:۵۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۰۸
دستگیری عامل برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب بانکی

دستگیری عامل برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب بانکی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان از دستگیری عامل برداشت اینترنتی خبر داد و گفت: عدم رعایت محرمانه بودن اطلاعات حساب های بانکی، زمینه را جهت سوء استفاده افراد سودجو فراهم می نماید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ فیروز سرخوش‌نهاد در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب بانکی وی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: با پی‌جویی‌های فنی و پلیسی انجام شده عامل برداشت شناسایی شد و ضمن اخذ مجوزهای لازم قضایی، در یک عملیات غافلگیرانه متهم دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.
سرهنگ سرخوش‌نهاد گفت: متهم که از آشنایان شاکی بود، در تحقیقات مقدماتی منکر قضیه شد ولی پس از مواجه شدن با دلایل‌، مدارک و مستندات موجود در پرونده‌، به بزه انتسابی معترف و اظهار کرد که با سوء استفاده ار اعتماد شاکی در یک فرصت اقدام به فعال نمودن رمز دوم وبرداشت از حساب شاکی نموده است.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان همدان افزود: در ادامه متهم به همراه پرونده تشکیل شده برای تکمیل مراحل قانونی به دادسرا معرفی گردید.
این مقام ارشد انتظامی به شهروندان هشدار داد: مراقب افراد سودجو و اطلاعات بانکی خود باشند.

وی در توصیه به کاربران گفت: از در اختیار قرار دادن کارت بانکی ورمز عبور آن به افراد غیر خودداری نمایند.
سرهنگ سرخوش‌نهاد در پایان گفت: همچنین کاربران در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش خدمات الکترونیکی، لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط