۱۳۹۷-۰۶-۱۲ ۰۸:۳۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۰۲
در کرمانشاه اتفاق افتاد:

دسترسی غیرمجاز به تلگرام با سوءاستفاده از مدارک هویتی دختر جوان

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از کشف پرونده دسترسی غیرمجاز به شبکه اجتماعی تلگرام یك خانم کرمانشاهی خبر داد و گفت: متهم با سوءاستفاده از اعتماد شاکیه، مدارک هویتی وی را در اختیار گرفته و با دریافت سیم‌کارت، به اکانت شاکی دسترسی یافته است.

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ‌علی کریمی گفت: دختر جوانی با ارائه مرجوعه قضایی با مراجعه به پلیس فتا استان کرمانشاه اعلام می‌کند فردی ناشناس با دسترسی غیر مجازبه شبکه‌اجتماعی تلگرام ایشان تصاویر شخصی موجود در اکانت را ذخیره و قصد اخاذی از وی را دارد لذا موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
 
وی افزود: پس از تشکیل پرونده، کارشناسان پلیس فتا اقدامات فنی خود را آغاز و موفق به شناسایی مجرم شدند.
 
این مقام ارشد انتظامی افزود: متهم که دوست شاکیه بود پس از احضار وی به پلیس فتا در ابتدا منکر اعمال خود شده اما در ادامه با رو به‌رو شدن با مستندات و ادله‌های دیجیتال لب به اعتراف گشوده و اذعان داشت که از طریق اینترنت با شاکیه دوست شده و پس از مدتی با جلب اعتماد وی کارت‌ملی ایشان را به اختیار گرفته است؛ سپس با مراجعه به دفتر خدماتی تلفن‌همراه و ارائه کارت‌ملی سیم‌کارت موبایل شاکیه را اخذ و پس از فعال‌سازی اکانت تلگرام، وی را تهدید به انتشار اطلاعات خصوصی نموده است.
 
سرهنگ کریمی به کاربران فضای مجازی هشدار داد: قشرجوان و به خصوص دختران به لحاظ این‌که در جامعه آسیب‌پذیرتر هستند دقت نمایند که با اعتماد بی‌جا به دوستی‌های اینترنتی‌، صرف چند وعده‌ و وعید و ابراز حرف‌های عاشقانه‌ که بعضا باعث برانگیختن احساسات می‌گردند، اطلاعات و به خصوص تصاویر شخصی و یا مدارک هویتی خود را به افرادی که از طریق اینترنت با آنها آشنا شد‌ه‌اند تحویل ندهند که در نهایت با مشکل جدی اجتماعی روبرو شده و در اکثر اوقات‌ عواقب آن قابل جبران نیست‌.
 
وی تاکید کرد: کاربران شبکه‌های اجتماعی باید به یاد داشته باشند که هر آن احتمال سوءاستفاده از اطلاعات آنها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، لذا کاربران باید کمترین اطلاعات را در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی از خود منتشر نمایند و ارتباطات آنها در این فضا محدود باشد، تا در صورت دسترسی غیرمجاز فردی به اطلاعات کاربر، نتواند از آن اطلاعات سوءاستفاده نموده و به دنبال اخاذی و باج خواهی از کاربر باشد.

سرهنگ کریمی تاکید کرد: قرار گذاشتن با دوستان اینترنتی که شناخت زیادی از آنها نداریم و شناخت ما فقط از طریق فضای‌مجازی یا شبکه‌های اجتماعی است اشتباه می‌باشد.
 
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان گفت: شهروندان در صورت مواجهه با موارد مشکوک در فضای مجازی می‌توانند به سرعت به سایت این پلیس به نشانی www.cyberpolice.ir  مراجعه و از راهنمایی های کارشناسان پلیس فتا استفاده نمایند.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط