۱۳۹۷-۰۶-۱۲ ۰۹:۴۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۳۰
اخبار امنیت فناوری:

نکاتی برای امنیت استفاده از وای‌فای عمومی

تابستان شروع شده و امیدواریم که قصد داشته باشید از کسالتش دور شوید اگرچه تعطیلات باعث قطع ارتباط می‌شود، ما می‌دانیم  که گاهی می‌خواهید برای بررسی از ایمیل، فیس‌بوک و یا حتی پرداخت صورتحساب، استفاده لحظه‌ای از اینترنت داشته باشید. اما آیا دسترسی به اینترنت آماده، امن خواهد بود؟

شاید شما وسوسه شوید از کافی‌شاپ محلی یا هتل برای اتصال به وای‌فا استفاده کنید. اگر چنین است، مراقب باشید وای‌فای عمومی جایی است که مجرمان سایبری برای دسترسی به اطلاعات شخصی شما به آن نیاز دارند. با این حال، ممکن است گزینه های زیادی نداشته باشید، پس چگونه می‌توانید از خودتان محافظت کنید؟

برخی از مراحل ساده و معمولی که می‌توانید برای افزایش امنیت سایبری خود در شبکه‌های عمومی به کار ببرید

۱. به نقاط دسترسی ناشناخته وای‌فا پیوند ندهید. فقط به این دلیل که یک نام بر روی گزینه‌های وای‌فا شما ظاهر می‌شود که به نظر معتبراست، به این معنا نیست که شما باید به آن اعتماد کنید. نقاط دسترسی ‌وای‌فا جعلی وجود دارد که به طور هدفمند به نام‌های معتبر  ظاهر می‌شود که توسط منبع قابل اعتماد ارائه شده‌اند اما شما را به دست جنایتکاران می‌سپارند.

۲ .وب‌سایت‌هایی را که در هنگام  ورود به سیستم از شما اطلاعات شخصی بخواهند، مرور نکنید. به عنوان مثال، در هنگام دسترسی به اینترنت در شبکه عمومی، ایده خوبی نیست که کارهای بانکی یا خرید آنلاین انجام دهید. حتی اگر شما مجبور باشید برای استفاده از وای‌فا کد عبور را وارد کنید، هنوز در شبکه با تعداد زیادی از کاربران ناشناس هستید که ممکن است فعالیت شما را نظارت کنند.

۳ .نشانی اینترنتی وب‌سایت را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که با "HTTPS" آغاز می‌شوند. و دارای آیکون قفل  "S" است. در "HTTPS" نشان می دهد که SSL فعال است که رمزنگاری داده‌ها را پشت سر گذاشته است و  برای کسانی که ممکن است شما را تماشا کند، قابل خواندن نیست.

۴ . از تلفن‌همراه خود استفاده کنید. اگر شما نیاز به دسترسی به یک وب‌سایت دارید که نیاز به ارائه اطلاعات شخصی یا کلمه‌عبور دارید، ایده بهتر این است که از تلفن خود استفاده کنید و از طریق شبکه تلفن‌همراه (داده‌های تلفن‌همراه) و وای‌فا به اینترنت دسترسی پیدا کنید.

۵ .هرگز با استفاده از یک اتصال عمومی وای‌فا گذرواژه خود را تغییر ندهید. به یاد داشته باشید، شما در یک شبکه عمومی هستید و ممکن است اطلاعات شما در دسترس دیگران قرار بگیرد.

۶. هرگز نرم‌افزار را در حالی که در یک شبکه عمومی هستید، دانلود نکنید. برخی از حملات باعث می‌شود که کاربر نسخه جدیدتری از نرم‌افزار خود را دانلود کند، اما لینک به این کار شما را به یک وب‌سایت جعلی که حاوی نرم‌افزارهای مخرب بر روی دستگاه شما است، منتقل می‌کند.

۷. هنگامی که شما وای‌فا نیاز ندارید، آن را در دستگاه خود خاموش کنید. به این ترتیب شما به طور ناخودآگاه به نقاط عمومی متصل نخواهید شد، از جمله موارد فریبکار که در بالا اشاره شده است (و همچنین باتری خود را ذخیره می‌کنید)

۸. از یک برنامه ضد ویروس قوی و امنیتی بر روی دستگاه‌های خود استفاده کنید و برنامه ها را به طور منظم به روز کنید. به‌روز‌رسانی‌ها برای تهدیدات جدید و آسیب‌پذیری شناخته شده طراحی شده‌اند.

۹. از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) استفاده کنید. وی‌پی‌ان یک تونل ایمن را فراهم می‌کند که از طریق آن می‌توانید از طریق یک شبکه عمومی ایمن به اینترنت متصل شوید
۱۰. اشتراک فایل را خاموش و فایروال را در دستگاه خود روشن کنید. شما می‌توانید به این گزینه ها از طریق کنترل پنل در ویندوز و از طریق تنظیمات سیستم در OS X دسترسی پیدا کنید.

wifip_0.jpg

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط