۱۳۹۷-۰۶-۱۴ ۰۸:۴۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۴
در کرمانشاه اتفاق افتاد:

ایجاد مزاحمت اینترنتی برای رهایی از دست خواستگار سمج

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: خانم جوانی که اقدام به ایجاد مزاحمت اینترنتی برای خواستگارخواهر خود کرده بود توسط پلیس فتا دستگیر شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ‌علی کریمی گفت: در پی مراجعه حضوری احدی از شهروندان به این پلیس و اعلام شکایت مبنی بر این‌که شخصی ناشناس از طریق شبکه اجتماعی تلگرام با  ارسال پیامک توهین آمیز در خصوص دختر مورد علاقه ایشان موجب سلب آسایش وی شده است، پرونده تشکیل و در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
 
وی افزود: با توجه به اظهارات شاکی و مستنداتی که از گوشی او به دست آمد کارشناسان پلیس فتا در زمانی کوتاه متهم را شناسایی و با هماهنگی‌های قضایی به این پلیس دلالت دادند.
 
این مقام ارشد انتظامی افزود: متهم در تحقیقات اعلام داشت گوشی خود را برای چند روز در اختیار همسرش قرار داده است و احتمالا همسر ایشان اقدام به ارسال پیام نموده است.
 
سرهنگ کریمی تاکید کرد: در پی گفته‌های متهم اولیه با هماهنگی مقام قضایی متهم اصلی به این پلیس دلالت و در مواجهه با ادله غیرقابل انکار لب به اعتراف گشود و اذعان داشت شاکی خواستگار خواهرم بوده و با اینکه بارها جواب منفی شنیده است همچنان برای خواستگاری به منزل ما مراجعه می‌کند لذا برای رهایی از دست این خواستگار سمج، اقدام به  ارسال پیام‌هایی در بدگویی از خانواده خودم برای وی کرده‌ام.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از خصوصیات فضای مجازی گمنامی کاربران می‌باشد، اما هیچ عملی در این فضا از چشم تیزبین پلیس فتا پنهان نخواهد ماند، تصریح کرد: هتک حیثیت، مزاحمت سایبری، انتشار شایعه و... از نظر قانون جرائم رایانه‌ای جرم است و مرتکبان این تخلفات در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی با قانون و دادگاه سروکار خواهند داشت و طبق ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی مصوب ۷۵، هرگاه کسی در فضای مجازی برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.
 
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان گفت: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و آنان می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط