۱۳۹۷-۰۶-۱۸ ۰۹:۵۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۱
اخبار فناوری:

مرورگر وب جدید موزیلا برای اندروید در راه است

همه ما خیلی خوب می‌دانیم که پس از گوگل‌کروم، موزیلافایرفاکس ،مرورگری است که اکثر کاربران اندروید را جذب می‌کند. حال موزیلا در نظر دارد پیشرفت‌ها و امکاناتی که در نسخه دسکتاپ(ویندوز) وجود دارد را به نسخه اندروید نیز منتقل نماید.

در حال حاضر با توجه به آخرین گزارش‌ها، موزیلا در حال راه‌اندازی یک مرورگر وب جدید برای اندروید است.

این تحولات به سرعت در حال انجام است، اما به نظر می‌رسد که  سیر تحولات متوقف شده است.  می‌تواند به این دلیل باشد که موزیلا می‌خواهد مرورگر فایرفاکس جدید برای اندروید ایجاد کند. خیلی زود است که حدس بزنیم که موزیلا چه امکاناتی برای اندروید فراهم کرده است، اما مطمئناً این شرکت قصد دارد یک مرورگر با نام تجاری جدید و تمام امکاناتی که Google می‌تواند ارائه دهد، معرفی کند. در حال حاضر، این پروژه ایده‌ای است که بدون دانستن بسیاری از جزئیات، شکل می گیرد.

این مرورگر در آینده به نام  Fenix نام‌گذاری شده است. در حال حاضر فضایی در GitHub دارد که موزیلا امیدوار است که کد نرم‌افزار جدید را در آنجا ایجاد کند.

برای توسعه این مرورگر جدید، موزیلا قصد دارد از اندروید کامپوننت استفاده کند که مجموعه‌ای از کتابخانه‌های اندروید است که برای توسعه مرورگرها و یا برنامه‌هایی که از اجزای مرورگر استفاده می‌کنند ایجاد شده است.

 کامپوننت‌های اندروید یک پلت‌فرم کامل است که می‌تواند در تحولات مختلف مرورگرهای اندرویدی از آن استفاده شود. موزیلا علاوه بر فایرفاکس برای آندروید، فایرفاکس Focus، فایرفاکس Klar و فایرفاکس Rocket  را نیز دارد.

emily.jpg

نتیجه این تغییرات ، توقف فایرفاکس در آینده برای آندروید است.  امیلی کجر، یکی از برنامه نویسان فایرفاکس خبر  این توقف در تحولات را  اعلام کرده است.

البته، این اخبار مکث برای پیشرفت فایرفاکس اندروید به پایان می‌رسد، اما تغییرات امنیتی لازم تضمین شده است.

هنوز هم زود است بدانیم که چه چیزی آماده شده است و هیچ تاریخی برای ورود اولین نسخه "Fenix" وجود ندارد، اما باید گزینه‌های جدیدی را برای امنیت و حریم خصوصی در نظر گرفت.

مترجم: زیبا انصاری

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط