رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-06-25 10:36
تنظیم اندازه قلم

پ

2:40
کد خبر: 138401

چگونه نشان تاییدیه اکانت اینستاگرام خود را بگیریم؟

ساعاتی پیش اینستاگرام از ویژگی‌های جدید خود که باعث می‌شود این شبکه‌اجتماعی امن‌تر به نظر رسد، رونمایی کرد. یکی ازاین ویژگی‌ها دسترسی ساده‌تر تمام کاربران برای تایید اکانت می‌باشد. با فعال‌سازی این گزینه تیک‌آبی اینستاگرام به پروفایل کاربران اضافه شده و از این طریق می‌توان اکانت‌های واقعی را از جعلی تشخیص داد.

قبلا برای بدست آوردن تاییدیه اکانت یا همان تیک‌آبی، کاربران باید مسیر مجهول و پر پیچ و خمی را طی می‌کردند. به همین خاطر تنها اکانت‌هایی می‌توانستند از این ویژگی استفاده کنند که دنبال‌کننده‌های زیادی داشتند. اما الان با تغییر سیاست‌های اینستاگرام بقیه کاربران نیز می‌توانند برای تایید اکانت‌های خود از این ویژگی استفاده نمایند. البته این ویژگی فعلا در دسترس کاربران iOS قرار گرفته و برای دستگاه‌های اندرویدی فعال نشده است و دارندگان این دستگاه‌ها باید صبر کنند.

مرحله اول:درخواست تایید
در قسمت پروفایل خود، به منوی تنظیمات رفته و گزینه Request Verification یا همان «درخواست تأیید» را کلیک کنید.

مرحله دوم: تایید هویت خود
برای گرفتن تاییدیه نیاز هست اسناد مربوط به خود را به اینستاگرام بدهید.این شبکه شناسه‌های صادرشده توسط دولت از جمله گواهینامه رانندگی، گذرنامه و سایر کارت‌های شناسایی ملی را می‌پذیرد. در صورت در دسترس نبودن این موارد، می‌توان از مدارک رسمی همانند قبض‌ آب و برق، مدارک مالیاتی یا مدارک مرتبط با شرکت هم استفاده کرد. اینستاگرام قول داده است که هیچکدام از این اطلاعات در دسترس عموم قرار نمی‌گیرد.اگر مدارک رسمی با نام واقعی مطابقت نداشته باشد یا اکانت دارای شرایط لازم نباشد، فرد نمی‌تواند نشان تاییدیه را بگیرد.

مرحله سوم: صبر کنید
در این مرحله باید صبر کنید تا اینستاگرام درخواست شما را بررسی کند. بعد از مدتی یک اعلان دریافت خواهید کرد که به شما اطلاع می‌دهد، درخواست شما تایید یا رد شده است. البته 30 روز بعد از رد درخواست، کاربر دوباره می‌تواند درخواست داده و شانسش را امتحان کند.

نکات و الزامات:
بالاتر اشاره شد که اگر کاربر شرایط لازم را نداشته باشد، درخواستش رد می‌شود. اما این شرایط چه چیزهایی هستند؟
اینستاگرام به غیر از مدارک موردنیاز، اکانت‌ها را از لحاظ اعتبار، منحصر به فرد بودن، کامل بودن و قابل توجه بودن ارزیابی می‌کند. منظور از حساب‌معتبر این است که اکانت به یک شخص واقعی، کسب و کار یا نهادی مربوط باشد.

آنچه که واقعا در خصوص منحصر به فرد بودن مطرح می‌باشد، این است که اینستاگرام برای هر کسب و کار یا فردی یک حساب واحد تأیید کند، به جز در موارد خاص مثل اکانت‌های مشترکی که با چند زبان مختلف ایجاد شده‌اند.

برای اطمینان از اینکه حساب شما کامل است، باید حساب‌کاربری شما عمومی باشد، بنابراین تاییدیه اکانت برای حساب‌های خصوصی نیست. علاوه برای این حساب‌کاربری باید عکس پروفایل داشته،حداقل دارای یک پست باشد و همچنین قسمت bio پر شده باشد. نکته مهم در این بخش اینجاست، کاربرانی که می‌خواهند درخواست تایید هویت بدهند، نباید لینک بقیه سرویس‌های اجتماعی را در قسمت bio بگذارند.

آخرین معیار یعنی «قابل توجه بودن» سخت‌ترین قسمت تاییدیه بوده ومستلزم آن است که حساب‌کاربری شما قابل توجه باشد. در واقع اینستاگرام اکانت‌هایی را قابل توجه می‌داند که معروف بوده یا توسط افراد زیادی جستجو شده باشد. اگرچه گرفتن نشان تایید اینستاگرام حالا شفاف‌تر شده ولی این شرط آخر ممکن است باعث ناامیدی خیلی‌ از کاربران برای گرفتن نشان تاییدیه شود.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط