رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-06-25 11:58
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 138432

عامل ترویج فساد و فحشاء در شبکه‌اجتماعی تلگرام دستگیر شد

تهدیدات فضای مجازی نسبت به جنسیت و سن افراد متفاوت است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم محمد‌علی آدینه‌لو در تشریح این خبر گفت: طی رصد و پایش مستمر صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا زنجان شخص یا اشخاص نامعلومی با ایجاد و راه‌اندازی کانالی در شبکه اجتماعی تلگرام با بیش از 200 نفر عضو اقدام به ترویج فساد و فحشاء می‌نمود، در همین راستا موضوع ضمن تشکیل پرونده، مزبور تا کشف و شناسایی و دستگیری عامل یا عاملین مربوط به بزه انجام شده در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
 

وی افزود: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی متهم به ‌ هویت "م . ش" ساکن استان زنجان شناسایی، با اخذ دستور قضایی‌ و با اعزام مأمورین، متهم توسط کارشناسان پلیس فتا زنجان جلب و کلیه ادله‌های دخیل در بزه توقیف به پلیس فتا زنجان دلالت شد.

این مسئول انتظامی ادامه داد: دربازجویی‌های اولیه متهم منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شد ولی پس از مواجهه شدن با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان ضمن معترف به بزه ارتکابی در اظهارات خود بیان داشت با خط معلوم در شبکه اجتماعی تلگرام عضو بوده و از روی کنجکاوی، افزایش اعضاء گروه و آشنا نبودن به جرائم رایانه‌ای مرتکب بزه ارتکابی شده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه ترویج فساد و فحشاء در فضای مجازی جرم بوده است، به کاربرانی که بدون محابا اقدام به انتشار مطالب غیر اخلاقی می‌کنند هشدار داد و گفت: بر اساس ماده‌ 21 قانون جرائم رایانه‌ای انتشار، توزیع و تحریک، تشویق و یا دعوت به فساد و فحشا و ارتکاب جرائم منافی عفت یا انحرافات جنسی جرم تلقی شده و در سریع‌ترین زمان شناسایی، دستگیر و تحویل دستگاه عدالت خواهند شد.
 
سرهنگ آدینه‌‌لو در پایان گفت: از کاربران و همشهریان انتظار داریم پلیس را امین خود بدانند و هرگونه اخبار و موارد مشکوک و مجرمانه مرتبط را جهت پیگیری از طریق 110 یا سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir  گزارش نمایند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط