رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:25
کد خبر: 138433

عاشق 16 ساله عامل انتشار تصاویر خصوصی بود

​رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان خراسان شمالی از شناسایی و دستگیری فردی که اقدام به انتشار تصاویر خصوصی و مطالب کذب علیه یکی از شهروندان در فضای مجازی کرده بود خبر داد.  

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ اعتمادی در این رابطه اظهار کرد: احدی از شهروندان با در دست داشتن شکوائیه قضایی به پلیس فتا استان مراجعه و در اظهارات خود عنوان داشت که شخص یا اشخاصی در شبکه اجتماعی تلگرام اقدام به انتشار تصاویر شخصی و مطالب کذب علیه دخترم نموده که موجب از بین رفتن آبرو و حیثیت خانوادگی ما شده است.

وی افزود: برابر دستور قضایی و دلایل استنادی شاکی مراتب به‌سرعت در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و پس از انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی و شگردهای خاص پلیسی متهم شناسایی و پس از مدت کوتاهی دستگیر و به پلیس فتا دلالت شد.

سرهنگ اعتمادی خاطرنشان کرد: متهم که نوجوان 16 ساله‌ای بود در مواجهه با مستندات و ادله موجود به بزه انتسابی خود اعتراف کرد که بنده چند ماه پیش در فضای مجازی باخانمی آشنا شدم و پس از مدتی رابطه در فضای مجازی به ایشان علاقه‌مند شدم اما این خانم پس از مدتی دیگر جواب پیام‌های من را نمی‌داد. من نیز به‌قصد انتقام‌جویی تصمیم به انتشار تصاویر خصوصی وی گرفتم.

این مقام ارشد انتظامی همچنین به شهروندان توصیه کرد که همواره مراقب فعالیت‌های فرزندان خود در فضای مجازی باشند و با آگاهی‌های لازم و کنترل‌های مستمر اجازه حضور فرزندان خود در فضای مجازی به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی را صادر کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: علیرغم توصیه‌های مکرر پلیس فتا در خصوص عدم بارگذاری تصاویر شخصی خود در شبکه‌های مجازی متأسفانه همچنان شاهد شکایت بسیاری از هموطنانمان در همین رابطه هستیم. 

سرهنگ اعتمادی در پایان عنوان کرد: از شهروندان می‌خواهیم‌، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا شبکه های اجتماعی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط