رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-05-24 11:17
تنظیم اندازه قلم

پ

1:13
کد خبر: 138503

انتقام‌جویی با نشر مطالب توهین‌آمیز در فضای مجازی

رئيس پليس فضاي توليد وتبادل اطلاعات استان آذربايجان غربي از شناسایی و دستگيري عامل هتك حيثيت و سلب آرامش يكي از شهروندان خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم کارآگاه اکبر نصرتی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی در شبکه اجتماعی تلگرام اقدام به تهدید و درج مطالب توهین‌آمیزی بر علیه بنده نموده، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و پلیسی خاص متهم شناسایی و با دستور مقام قضایی به این پلیس دلالت داده شد.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: در تحقیقات بعمل آمده از متهم و با مشاهده مستندات کافی،متهم لب به اعتراف گشود و اعلام داشت که چندی قبل به قصد ازدواج با شاکیه آشنا شده و پس از شنیدن جواب رد در مراسم خواستگاری به قصد انتقام‌جوئی پیام‌هایی را در شبکه اجتماعی تلگرام بر علیه وی منتشر نمودم.

سرهنگ نصرتی گفت: براساس ماده 18 قانون جرایم رایانه‌ای مزاحمت در فضای مجازی جرم تلقی شده و برای خاطیان مجازاتی از قبیل حبس و جزای نقدی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: برخی با تفکر اینکه در فضای مجازی ناشناخته خواهند ماند، اختلافات و تسویه حساب‌های شخصی خود را به این فضا کشانده و موجبات آزار و اذیت دیگران را فراهم می‌آورند، غافل اینکه اینگونه افراد قابل شناسایی بوده و برابر قانون جرایم رایانه‌ای با آن‌ها برخورد خواهد شد.

وی در پایان از شهروندان خواست در صورت برخورد با موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir به این پلیس اعلام دارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط