رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 138512

اکثر مشکلات افراد ناشی از اعتماد بی‌جا به دیگران است

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: اکثر مشکلاتی که در فضای مجازی گریبان‌گیر افراد می‌شود در نتیجه اعتماد بی‌جا به افراد غیر و اطرافیان خود می‌باشد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم کارآگاه اکبر نصرتی در تشریح این خبر اظهار کرد: با مراجعه احدی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس اقدام به برداشت از حساب بانکی بنده نموده است، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص گردید که برداشت‌ها به صورت خرید‌های اینترنتی بوده است.

سرهنگ نصرتی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و پلیسی خاص فرد مورد نظر شناسایی و با دستور مقام قضایی به این پلیس دلالت داده شد.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: در تحقیقات بعمل آمده از متهم، وی اعلام داشت که شاکی همکار بنده می‌باشد که من از اعتماد ایشان سوء استفاده نموده و اطلاعات کارت بانکی وی را به دست آورده و اقدام به خرید اینترنتی از حساب بانکی همکارم نمودم.

وی در توصیه به شهروندان گفت: جهت ایمن ماندن از توطئه طمع‌کاران در فضای مجازی ملزم به رعایت مواردی از جمله عدم در اختیار گذاشتن اطلاعات شخصی از جمله رمزهای اول و دوم کارت‌های بانکی چه در فضای مجازی و چه در فضای واقعی به دیگران هستید.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی ادامه داد: در صورت واگذاری کارت بانکی و رمز آن به دیگران، حتما بعد از دریافت کارت اقدام به تغییر رمز اول و دوم کارت بانکی کنید و رمزی بگذارید که قابل حدس زدن نباشد.

سرهنگ نصرتی گفت: جهت جلوگیری از برداشت‌های غیر مجاز حساب‌های بانکی خود رمزهای اول و دوم کارت‌های بانکی خود را به صورت دوره‌ای تغییر داده و جهت اطلاع از تراکنش‌های صورت گرفته سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را فعال نمایید.

وی در پایان از شهروندان خواست درصورت مواجهه با موارد خلاف قانون آن را از طریق سایت این پلیس به نشانی www.cyberpolice.ir قسمت ارتباطات مردمی به پلیس فتا اعلام دارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط