رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:23
کد خبر: 138513

ضامن عامل مزاحمت سایبری بود

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان آذربایجان‌ غربی از شناسایی فردی خبر داد که با ارسال محتوایی در شبکه اجتماعی تلگرام اقدام به تهدید احدی از شهروندان می‌نمود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم کارآگاه اکبر نصرتی در تشریح این خبر اظهار کرد: با مراجعه احدی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد یا افرادی ناشناس در شبکه اجتماعی تلگرام با ایجاد تهدیدهایی موجب آزار و اذیت بنده و خانواده‌ام گردیده است، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: با بررسی‌های فنی و پلیسی صورت گرفته فرد مورد نظر شناسایی و با دستور مقام قضایی به این پلیس  دلالت داده شد.

سرهنگ نصرتی ادامه داد: در تحقیقات بعمل آمده فرد مورد نظر ابتدا منکر قضیه شده ولی در ادامه با مشاهده مستندات کافی لب به اعتراف گشوده و اعلام داشت که با توجه به اینکه بنده ضامن شاکی بودم و حسابم به دلیل عدم پرداخت اقساط، مسدود گردیده بود، من نیز در صدد انتقام جویی برآمده و در شبکه اجتماعی تلگرام اقدام به تهدید و آزار و اذیت ایشان نمودم.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: با دسترسی همگان به فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی و با تفکر اینکه در این محیط ناشناخته خواهند ماند، موجب گردیده است که اختلافات و تسویه حساب‌های شخصی از فضای واقعی به این محیط راه پیدا کنند، ولی غافل از اینکه اینگونه افراد قابل شناسایی هستند.

وی ادامه داد: براساس قانون جرایم رایانه‌ای هر گونه ایجاد مزاحمت برای دیگران در فضای مجازی جرم تلقی شده و مجازاتی از قبیل حبس و جزای نقدی در نظر گرفته شده است.

سرهنگ نصرتی در پایان گفت: سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir راه ارتباطی با شهروندان بوده و آنان در صورت مواجهه با موارد خلاف قانون آن را از قسمت ارتباطات مردمی این سایت به پلیس فتا اعلام دارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط