۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۰۹:۳۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۹
رئیس پلیس فتا استان کهکیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی به بهانه تسویه حساب شخصی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان کهگیلویه و بویر احمد از شناسایی و دستگیری فردی که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی و مطالب کذب علیه یکی از شهروندان کرده بود خبر داد، گفت: کاربران تصاویر خصوصی، مطالب مهم وخانوادگی خود و... را به هیچ عنوان در پروفایل به اشتراک نگذارند و پیام‌های دریافتی از افراد ناشناس در شبکه های اجتماعی را پاسخ نداده و همواره مراقب افراد فرصت طلب و سودجو در فضای سایبر باشند.

 

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرگرد روح‌الله شهبازی‌پور در این خصوص اظهار کرد: احدی از شهروندان با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا استان مراجعه و بیان داشت شخصی ناشناس در شبکه‌ اجتماعی تلگرام، تصاویر شخصی‌ام  را منتشر و با درج شماره تلفن همراه و بیان مطالب توهین آمیز باعث هتک حیثیت اینجانب و خانواده‌ام شده است. 
 
وی با بیان اینکه موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت، افزود: پس از انجام اقدامات فنی و پلیسی و پیگیری‌های لازم توسط کارشناسان این پلیس، متهم که یکی از دوستان شاکی بود در کمترین زمان ممکن شناسایی و دستگیر شد.
 
سرگرد شهبازی‌پور ادامه داد: متهم در مواجه با مدارک و مستندات موجود به جرم خود اقرار و انگیزه خود را انتقام‌جویی و هتک حیثیت شاکی به دلیل اختلافات مالی و تسویه حساب شخصی با وی عنوان کرد.
 
سرگرد شهبازی‌پور خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.
 
این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: مطابق ماده ۱۷ قانون جرائم رایانه‌ای هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس و جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.
 
رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویر احمد عنوان کرد: همواره مراقب اطلاعات خصوصی وشخصی و خانوادگی خود باشید زیرا ممکن است افرادی با انتشار تصاویر خصوصی‌ شما در فضای مجازی، درصدد سودجویی و هتک حیثیت، از شما برآیند.

سرگرد شهبازی پور در پایان گفت: پلیس فتا آمادگی مقابله با جرایم رایانه‌ای را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مشاهده با جرایم مشابه یا سایر جرایم رایانه‌ای مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط