۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۰۹:۵۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۴

تکرار قصه اعتماد و خیانت

اعتماد به شاگرد مغازه دردسر ساز شد

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: اعتماد شهروندان در خصوص واگذاری اطلاعات حساب بانکی به دیگران، مشکلات زیادی را برای آنها به وجود می‌آورد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ستاد امین یادگارنژاد اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی‌اش موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

 وی تصریح کرد: در بررسی صورت حساب شاکی مشخص گردید مبلغ ۱۷ ‌میلیون ریال از حساب وی در قالب خرید اینترنتی برداشت شده بود.

رئیس پلیس فتا استان کرمان با اشاره به اینکه در بررسی هویت متهم مشخص گردید وی شاگرد شاکی می‌باشد، افزود: با هماهنگی مقام قضایی، متهم دستگیر و به پلیس فتا دلالت گردید و در بازجویی بعمل آمده، متهم در ابتدا منکر هر گونه بزه ارتکابی بوده اما با مشاهده مستندات لب به اعتراف گشود و بیان داشت با توجه به عدم آگاهی و دانش رسانه‌ای صاحب کار خود، در یک فرصت مناسب اقدام به فعال سازی رمز اینترنتی وی نموده و از حسابش برداشت می‌نمود.

این مسئول انتظامی در ادامه خاطر نشان کرد: ساده‌ترین راه کلاهبرداری از کارت بانکی شهروندان، دسترسی به اطلاعات حساب آنهاست. پس به هیچ‌ عنوان اطلاعات حساب از جمله شماره و رمز کارت خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.

سرهنگ یادگارنژاد افزود: به هیچ عنوان کارت خود را به دیگران نسپارید و از نگهداری رمز عبور به همراه کارت عابر خودداری کنید تا در صورت مفقودی یا ربوده شدن کارت با حساب خالی خود مواجه نشوید.

به گفته وی تغییر دورهای رمز کارت‌های بانکی یک ضرروت است که کاربران نباید فراموش نمایند، ضمن اینکه در صورت واگذاری کار به همراه رمز آن سریعا در اولین فرصت اقدام به تغییر رمز اول و دوم نمایند.

سرهنگ یادگارنژاد در پایان بیان کرد: در صورتی که شهروندان سرویس پیامک حساب بانکی‌‌شان را فعال ‌نمایند میتوانند در صورت برداشت غیرمجاز و یا سوء استفاده احتمالى، سریعا از آن مطلع شده و با مسدودسازی حساب بانکی خود مانع برداشت‌های بیشتر شده و برای به دام انداختن مجرم سریعا اقدام به شکایت نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif