۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۰:۲۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۳

رئیس پلیس فتا استان کرمان هشدار داد:

کلاهبرداری از شهروندان با ترفند نرم افزار ماهواره جیبی

رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان کرمان از شناسايى و دستگيرى عامل كلاهبردارى از شهروندان با ترفند نرم افزار ماهواره جیبی خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ستاد امین یادگارنژاد در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه یکی از شهروندان با در دست داشتن مرجوعه قضایى و درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر کلاهبردارى مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال از حساب وی، پیگیرى موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکى در تحقیقات اولیه در خصوص نحوه کلاهبردارى صورت گرفته اظهار کرد در یک سایت‌ با تبلیغ خرید نرمافزار ماهواره جیبی اندروید مواجهه شده که جهت پرداخت هزینه‌ها وارد درگاه پرداخت شده که پس از مواجهه شدن با پیغام خطا از این کار انصراف داده است اما بعد از چند ساعت مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال از حساب وی کسر می‌شود.

سرهنگ یادگارنژاد گفت: کارشناسان پلیس فتا با انجام یک‌سری شگردهای خاص توانستند فردی را در این خصوص شناسایی و دستگیری کنند.

رییس پلیس فتا استان کرمان تصریح کرد: متهم پس از دستگیری به بزه ارتکابی اعتراف کرد که با ایجاد تبلیغات اغوا کننده در خصوص نرم‌افزار ماهواره‌ای و ساخت صفحات درگاه پرداخت جعلی و هدایت افراد به آن صفحات مقاصد شوم خود را عملی می‌نمود.

سرهنگ یادگارنژاد یادآور شد: اخیرا افرادی با ساخت نرم‌افزار موبایلی با نام ماهواره جیبی در فضای مجازی به خصوص در شبکه‌های اجتماعی مختلف اقدام به کلاهبرداری از کاربران می‌کنند.

وی خاطرنشان شد: استفاده و فعال‌سازی این نرم‌افزار با مبالغ کم و وسوسه انگیز صورت می‌گیرد که در آن کاربران به صفحه جعلی و شبیه‌سازی شده یک درگاه پرداخت بانکی هدایت می‌شوند که نهایتا منجر به سرقت اطلاعات حساب بانکی وی می‌شود و در یک فرصت مناسب برداشت از حساب صورت می‌گیرد.

این مقام ارشد انتظامی به شهروندان توصیه کرد: به پیشنهادهای جذاب و اغواگرایانه کلاهبرداران به هیچ عنوان جواب ندهند و هنگام پرداخت اینترنتی از صحت درگاه پرداخت الکترونیک اطمینان حاصل نمایند و برای وارد کردن اطلاعات بانکی خود همیشه از پروتکل امنhttps استفاده کنند.

رئیس پلیس فتا استان کرمان در پایان گفت: همشهریان عزیز چنانچه با موارد مشابه مواجه شدید مراتب را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی گزارش دهید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط