رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:20
تنظیم اندازه قلم

پ

2:07
کد خبر: 138549

به زودی ممکن است با استفاده گوگل اکانت وارد windows 10 شوید

با توجه به یک پروژه جدیدی که در سایت تیم Chromium بارگذاری شده است، کاربران ممکن است به زودی بتوانند با استفاده از حساب Google G Suite خود به ویندوز 10 وارد شوند. این ویژگی جدید از «گواهی اعتباردهنده گوگل» استفاده می‌کند که به ویندوز اجازه خواهد داد تا گواهی کاربران سازمانی را در مقابل حساب شرکت G Suite و احتمالا حساب گوگل به طور منظم تأیید نماید.

1_164.jpg

ویندوز از ارائه‌دهندگان گواهی‌نامه استاندارد مانند  احراز هویت با استفاده از رمزهای عبور ، Windows Hello، یک کارت هوشمند و یا یک پین برای احراز هویت کاربران خود زمانیکه آن‌ها به ویندوز log in می‌شوند، استفاده می‌کند. توسعه دهندگان شخص ثالث نیز خود می‌توانند ارائه‌دهنده اعتبار را ایجاد کرده و آن را با ویندوز ثبت کنند تا کاربران بتوانند با استفاده از روند احراز‌هویت شخص ثالث وارد شوند.

در این حالت ارائه‌دهندگان احراز هویت google به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از شناسه‌های Google Accounts و ID Administration ‪(GAIA)‬ ایجاد شده توسط مدیران G suite وارد شوند. GAIA سیستم تأیید گواهی و مجوز گوگل است که دسترسی کاربران به خدمات مختلف Google را فراهم می‌کند.

افزودن این ویژگی جدید به گوگل امکان خواهد داد تا با استفاده از یکپارچگی ویندوز 10 بطور مستقیم با پلت فرم G Suite به بازار سازمانی نفوذ کنند.

ارائه دهنده اعتبار گوگل برای ویندوز

این ارائه‌دهنده جدید بعد از آپلود در سایت Chromium Gerrit، توسط Chromium devs برای بررسی کد همتا استفاده می‌شود. که با عنوان «Provider of Credential Google for Windows» نام‌گذاری شده است، که بخشی از Chromium است و توسط Chromium dev Roger Tawa توسعه یافته است.

2_118.jpg

ارائه‌دهنده اعتبار Google از طریق اجرای راه‌اندازی به نام gcp_installer.exe نصب خواهد شد. این راه‌انداز شامل gcp_setup.exe، startchromeonfirstlogin.cmd، gaia1_0.dll و فایل‌های gcp_eventlog_provider.dll می‌باشد. این شامل توضیحاتی درباره "Google Credential Provider installer" می‌باشد.

setup-file-information-2_0.jpg

زمانیکه نصب کننده راه‌اندازی می‌شودGooglecredentialproviderdll،gaia1_0.dll،درمسیر HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\CredentialProviders\‪{0B5BFDF0-4594-47AC-940A-CFC69ABC561C}‬ ثبت می‌شود. موقعی که کاربر برای اولین بار وارد می‌شود کروم را با ارسال لینکی به فایل startchromeonfirstlogin.cmd در پوشه راه‌اندازی کاربر جهت راه‌اندازی خودکار پیکربندی می‌کند.

login-script_0.jpg

در راه‌اندازی مجدد بعدی، ارائه‌دهنده باید به عنوان یک گزینه ورود به سیستم در دسترس باشد. شما می توانید یک نمونه در زیر ببینید.

header-image_0_0.jpg

هنگامی که یک کاربر با شناسه GAIA خود وارد سیستم می‌شود، ارائه‌دهنده اعتبار‌سنجی با استفاده از API OAuth 2.0 API خواد توانست کاربر را احراز هویت نماید. اگر اعتبارسنجی درست باشد، ارائه‌دهنده به طور خودکار کاربر را به پروفایل خود وارد کرده یا یک نام جدید ایجاد می‌کند.

علاوه‌بر‌این، به دلیل اینکه این ویژگی هنوز در فرآیند بررسی کد است، ممکن است کل ویژگی از بین رفته یا نام، نام پرونده، اطلاعات دیگر تغییر کند. با این حال، در حال حاضر، قطعا یک پروژه جالب برای نگه داشتن است.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif