رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:48
کد خبر: 138551

اقتصاد دولت تحت تاثیر حملات سایبری است

بر اساس گزارش جدیدی از فن‌آوری‌های مثبت، تعداد حوادث اینترنتی در سه ماهه اول سال 2018، در مقایسه با مدت مشابه سال 2017، 32 درصد افزایش داشته است.
براساس این گزارش، هکرها از طریق سرقت داده‌ها متقاعد شده‌اند و حملات بدافزار در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۷ به ۷۵ درصد افزایش‌یافته است.
لی آن گالووی، انعطاف پذیری امنیت سایبری در فن‌آوری‌های مثبت،را چنین  برشمرد: "مهاجمان در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از این اعتبارات در حملات آینده یا سود با فروش این اطلاعات در بازار سیاه هستند.
براساس این گزارش، افراد قربانیان اولیه بدافزار بوده‌اند که در پنج مورد از شش حمله مورد استفاده قرار ‌گرفته‌ و اغلب در ترکیب با مهندسی اجتماعی و بهره‌برداری از آسیب‌پذیری‌های وب مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند.
hacking1-kRgG--621x414@LiveMint.jpg
 
در کنار افراد، در ۲۸ ٪، دولت دومین بخش با هدف حملات، حسابداری برای ۱۶ درصد. بهداشت و درمان در 8٪ ، سرمایه در 7٪و فناوری اطلاعات در 5٪ از کل حملات می‌باشد.
نرم افزار جاسوسی که دسترسی مهاجم به اطلاعات داخلی حساس را فراهم می‌کند و اجازه می‌دهد تا هکرها برای جمع آوری اطلاعات شخصی و اعتبار حساب‌ها، نوع رایج ترین نوع بدافزار باشد.
  این گزارش همچنین عوامل موثر در دسترسی به اطلاعات حساس با نرم افزارهای مخرب را شامل می‌شود که شامل فقدان حفاظت از آنتی‌ویروس و خطاهای کاربر نهایی، مانند کلیک روی لینک‌های مخرب و دانلود فایل‌های آلوده است.
علاوه بر این، معدنچیان cryptocurrency، مانند WannaMine و RubyMiner، در حدود یک چهارم (23٪ از حملات مخرب مورد استفاده قرار گرفتند.) "تحقیقات ما نشان می‌دهد که 63 درصد از حملات شامل استفاده از نرم‌افزارهای مخرب است.
server-2-770x500.png
به طور خاص، نرم افزارهای جاسوسی زیاد استفاده می شود زیرا اجازه می‌دهند تا نه تنها اطلاعات شخصی و اسرار شرکت ها، بلکه مدارک مربوط به خدمات و سیستم‌های مورد نیاز برای حمله به زیرساخت‌های شرکت‌های داخلی نیز باشد.
فن‌آوری‌های مثبت پیش‌بینی می‌کنند که تعداد منحصر به فرد حملات سایبری به تشدید ادامه خواهد داد و مهاجمان تلاش می‌کنند از بردارهای حمله موجود علیه اهداف دولتی و مالی استفاده کنند. کمپین‌های Phishing با استفاده از جاسوس افزار در برابر اهداف دولتی اغلب به عنوان منبع بدافزار نصب‌شده بر روی زیرساخت دولت شناسایی شدند. با این حال، امور مالی و بانکی بیش‌ترین قربانیان حملات سایبری هستند.
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط