۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۰:۵۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۵
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان:

سوء استفاده فرزندان از کارت‌های بانکی والدین باز هم دردسر ساز شد

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل برداشت غیر مجاز از حساب بانکی در استان خبر داد و گفت: عدم آگاهی شهروندان درخصوص نحوه استفاده از فضای مجازی، مشکلاتی را برای آنها به وجود می‌آورد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم علی‌اصغر افتخاری اظهار کرد: برابر مراجعه یک نفر از شهروندان هرمزگانی مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی‌اش موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.
 
وی تصریح کرد: در بررسی صورت حساب شاکی مشخص گردید مبلغ ۱۳ میلیون ریال از حسابش در قالب  خرید اینترنتی برداشت شده بود.
 
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان با اشاره به اینکه در بررسی هویت متهم مشخص گردید وی فرزند شاکی می‌باشد، گفت: در ادامه با انجام اقدامات فنی و شگردهای پلیسی متهم به هویت آقای "م.م." شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی، در مخفیگاه خود دستگیر و به پلیس فتا دلالت گردید.
 
وی افزود: در بازجویی بعمل آمده، متهم با مشاهده مستندات لب به اعتراف گشود و بیان داشت با توجه به عدم دانش رسانه‌ای پدرش، اقدام به فعال سازی رمز اینترنتی وی نموده و از حسابش برداشت می‌نمود.
 

این مسئول انتظامی در ادامه خاطر نشان کرد: ساده‌ترین راه کلاهبرداری از کارت بانکی شهروندان، دسترسی به اطلاعات حساب آنهاست. پس به هیچ‌عنوان اطلاعات حساب از جمله شماره و رمز کارت خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.
 

وی در ادامه افزود: همچنین به هیچ عنوان کارت خود را به دیگران نسپارید. از نگهداری رمز عبور به همراه کارت عابر خودداری کنید تا در صورت مفقودی یا ربوده شدن کارت با حساب خالی خود مواجه نشوید.
 

سرهنگ افتخاری بیان کرد: همشهریان می‌بایست حتما سرویس پیامک حساب بانکی‌‌شان را فعال ‌نمایند تا در صورت برداشت غیرمجاز و یا سوء استفاده احتمالى، سریعا از آن مطلع شوند.

این مسئول انتظامی در پایان گفت: شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مطالب آموزنده به سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir مراجعه نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط