۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۱:۰۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۰

اینفوسکیوریتی نوشت:

گزارش جدید، مسافران توجه نمایند:

دستگاه‌ها و برنامه‌های ابر در حال استفاده از شبکه‌های فرودگاه در معرض خطر شدید قرار دارند؛ Coronet منتشر کرد که برخی از فرودگاه‌های ایالات متحده آمریکا از نظر سایبری نا‌امن هستند.
داده‌های جمع‌آوری شده از فرودگاه بین‌المللی سن دیگو، فرودگاه بین‌المللی کانتی (کانال)، کانون وین و فرودگاه بین‌المللی هوابرد هوایی استون نشان می‌دهند که این فرودگاه‌ها دارای ضعف‌هایی در امنیت سایبری هستند.
طی پنج ماه، مقادیر عظیمی از اطلاعات مربوط به آسیب‌پذیری‌های دستگاه و خطرات شبکه  Wi - Fi از بیش از ۲۵۰ هزار مشتری و شرکت‌های بزرگ که از ۴۵ فرودگاه شلوغ آمریکا عبور کرده بودند ، جمع‌آوری شدند.
پس از تجزیه و تحلیل گسترده، داده‌ها در یک امتیاز تهدید فرودگاه جمع‌آوری شدند، که نه تنها فرودگاه‌های ناامن را  اعلام کرد ، بلکه کم‌ترین آسیب را نیز شناسایی کرد. فرودگاه‌های شیکاگو-میدوی اینترنشنال، بین المللی رائول-دورام و بین المللی نشویل در رده پایین آسیب پذیری قرار دارند.
 
1509476387.jpg
براساس این گزارش، مسافران در معرض خطر ابتلا ناخواسته به دسترسی غیر مجاز به دستگاه، سرقت اطلاعات و تروجان / بدافزارها در سراسر نقطه دسترسی قرار دارند. هنگامی که دستگاه‌ها آلوده می‌شوند، یکپارچگی و محرمانه بودن برنامه‌های کاربردی مبتنی بر ‌ابر ، مانند G Suite، Dropbox و Office 365، به خطر می‌افتد.
داده‌ها نشان می‌دهد که همه آگهی‌ها در معرض خطر بالایی برای اتصال به شبکه‌های رمزگذاری نشده، غیرقانونی یا ناقص هستند که می‌توانند سرقت هویت، تقلب مالی و فایل‌های شخصی و سرقت عکس را تسریع کند .
Dror Liwer، بنیانگذار Coronet و CISO، گفت: "بسیاری از فرودگاه‌های ایالات متحده آمریکا امنیت شبکه‌های Wi-Fi  خود را برای راحتی مصرف، قربانی کرده‌اند.
 
1844_8_medium.jpg
 
لیورا گفت: " مسافران هر بار که به Wi-Fi  که رمزگذاری نشده و غیرقانونی یا نادرست پیکربندی شده است متصل می شوند به طور خاص نه تنها دستگاه‌های خود را بلکه کل زیرساخت‌های دیجیتال شرکت خود را در معرض خطر قرار می‌دهند."تا زمانی که فرودگاه‌ها مسئولیت و بهبود وضعیت امنیت سایبری خود را بر عهده بگیرند، مسئولیت هر فرد است که از تمامی خطرات آگاهی داشته باشد و اقدامات لازم را برای به حداقل رساندن خطر انجام دهد."
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط