۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۱:۱۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۷
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان خبر داد:

دستگیری عامل هتک حیثیت در بندرعباس

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل هتک حیثیت در شهرستان بندرعباس خبر داد و گفت: متاسفانه برخی افراد اختلافات خود را به فضای مجازی می‌کشانند و باعث از بین رفتن آبروی شهروندان می‌شوند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم علی‌اصغر افتخاری گفت: برابر مراجعه یک نفر از شهروندان هرمزگانی مبنی بر هتک حیثیت در شبکه اجتماعی تلگرام، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: برابر اظهارات شاکی، فرد یا افرادی ناشناس در شبکه‌های اجتماعی، اقدام به انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی وی نموده و این موضوع باعث از بین رفتن آبروی وی در بین دوستان و آشنایان گردیده است.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: در حین رسیدگی به پرونده، احدی دیگر ‌از شهروندان با مراجعه این پلیس بیان داشت فرد یا افرادی ناشناس با موضوع مشابه شاکی اول، برای وی ایجاد مزاحمت نموده است.

سرهنگ افتخاری ادامه داد: در بررسی اولیه مشخص گردید متهم از هویت ناشناسی برای مزاحمت استفاده کرده است. در ادامه با انجام اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی متهم به هویت آقای "م.س." شناسایی و با رعایت اصل غافلگیری در مخفیگاه خود دستگیر گردید.

این مسئول انتظامی بیان کرد: در بازجویی بعمل آمده، در ابتدا متهم منکر بزه انتسابی گردید ولی در ادامه با مشاهده مستندات لب به اعتراف گشود و هدف از این کار خود را اختلافاتی که با شکات پرونده داشته است عنوان نمود.

سرهنگ افتخاری با بیان اینکه مزاحمت و هتک حیثیت در فضای مجازی برابر قانون جرم است، خاطر نشان کرد: شهروندان به این نکته توجه داشته باشند به هیچ عنوان تصاویر خانوادگی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

وی به کاربران توصیه کرد: شهروندان در نظر داشته باشند به دنبال انتقام‌جویی‌ و تسویه حساب از طریق فضای مجازی نباشند و اگر مشکلی وجود دارد حتما از طریق مراجع قانونی اقدام نمایند.

این مسئول انتظامی در پایان گفت: شهروندان حتما با انجام تنظیمات امنیتی شبکه‌های اجتماعی مختلف امنیت آنها را به بالاترین سطح ممکن برسانند تا افراد سودجو نتواند وارد حریم خصوصی آنها شوند. همچنین شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مطالب آموزنده به سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir مراجعه نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط