رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:18
کد خبر: 138571

مراقب آگهی‌های اعطای وام در فضای مجازی باشیم

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان آذربایجان‌غربی از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که با ترفند ارائه وام در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌نمود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم کارآگاه اکبر نصرتی در تشریح این خبر اظهار کرد: با مراجعه احدی از شهروندان مبنی بر اینکه بنده با آگهی اعطای وام در سایتی رو به رو شده و اقدام به تماس با شماره تلفن موجود در آگهی نمودم که اعلام داشتند جهت دریافت وام باید نصف مبلغ وام را واریز کنید که بنده نیز اقدام به واریز مبلغ نمودم ولی در ادامه پاسخگو نبوده و هیچ گونه مبلغی را دریافت ننمودم، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های فنی و پلیسی صورت گرفته فرد انتشار دهنده آگهی شناسایی و با دستور مقام قضایی به این پلیس دلالت داده شد.

سرهنگ نصرتی ادامه داد: در تحقیقات صورت گرفته از فرد مورد نظر، ابتدا منکر عمل ارتکابی خود شده ولی در ادامه با مشاهده مستندات کافی، لب به اعتراف گشوده و اعلام داشت که بنده به دلیل نیاز مالی چنین آگهی جعلی را در فضای مجازی منتشر نمودم.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی گفت: اکثر مشکلات و گرفتاری‌هایی که در فضای مجازی گریبان‌گیر کاربران می‌شود در نتیجه اعتماد بی‌جا به دیگران در این محیط می‌باشد.

وی ادامه داد: شهروندان برای دریافت وام حتما به بانک‌ها مراجعه نموده و به آگهی‌های اعطای وام در فضای مجازی توجه ننمایند، زیرا اینگونه آگهی‌ها اکثرا دامی در جهت کلاهبرداری می‌باشند.

سرهنگ نصرتی در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجهه با هر گونه موارد خلاف قانون آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت ارتباطات مردمی به این پلیس اعلام دارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط