رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:17
کد خبر: 138572

بازی با احساسات مردم از ترفندهای کلاهبرداران در فضای مجازی است

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از شناسایی فردی خبر داد که با ارسال پیام‌هایی در شبکه اجتماعی اینستاگرام به دیگران مبنی بر جمع آوری کمک به بیماران و افراد بی بضاعت، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان مینمود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم کارآگاه اکبر نصرتی در تشریح این خبر اظهار کرد: با مراجعه احدی از شهروندان مبنی بر اینکه شخصی از طریق صفحه اینستاگرام بنده اقدام به ارسال پیام‌هایی به دیگران مبنی بر جمع آوری کمک‌های نقدی به افراد بی‌بضاعت می‌نماید، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و پلیسی صورت گرفته فرد مورد نظر شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به این پلیس دلالت داده شد.

سرهنگ نصرتی گفت: در تحقیقات بعمل آمده از متهم و با مشاهده مستندات کافی، متهم لب به اعتراف گشوده و اعلام داشت که بنده جهت کمک رسانی به بیماران و افراد بی‌بضاعت دست به چنین اقدامی زدم.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه برخی از افراد با سوء استفاده از احساسات مردم اقدام به کلاهبرداری از شهروندان در فضای مجازی می‌نمایند، گفت: شهروندان باید مراقب دام‌های کلاهبرداران در این محیط بوده و به هر پیامی، ایمیلی و درخواستی مبنی بر کمک به افراد بی‌بضاعت پاسخ مثبت نداده و از صحت و سقم آن اطمینان حاصل نمایند.

وی ادامه داد: شهروندان همچنین جهت اطمینان از معتبر بودن اینگونه صفحات در فضای مجازی، می‌توانند موضوع را با مراکز و سازمان‌های متولی این امر در میان گذاشته و با راهنمایی‌های آنان اقدام نمایند.

سرهنگ نصرتی در پایان گفت: سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir پل ارتباطی میان شهروندان بوده و آنان می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد خلاف قانون از این طریق موضوع را به این پلیس اطلاع دهند.  

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط