۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۱:۱۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۰
رئیس پلیس فتا استان اصفهان مطرح کرد:

کلاهبرداری از شهروندان با درج آگهی نگهداری از حیوانات خانگی

رئيس پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد كه با ایجاد صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی با ترفند نگهداری از حیوانات خانگی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌نمود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام با ترفند نگهداری از حیوانات خانگی، اقدام به دریافت بیعانه و هزینه پیک می‌نماید و در نهایت هیچ‌گونه خدماتی ارائه نمی‌نماید، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در روند رسیدگی به پرونده مشخص گردید که متهم با استفاده از این ترفند به ازای هر درخواست مبلغ ۵۰۰ هزار ریال به عنوان بیعانه و هزینه پیک دریافت می‌نمود که در نهایت مشخص گردید تاکنون مبلغ ۴۰ میلیون ریال از این طریق از شهروندان کلاهبرداری کرده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: با استفاده از اقدامات فنی و پلیسی، متهم مورد نظر پرونده شناسایی و با دستور مقام قضایی به این پلیس دلالت داده شد.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: بسیاری از صفحات و تبلیغاتی که در شبکه‌های اجتماعی با عناوینی مانند نگهداری و حمایت از حیوانات خانگی هستند، تقلبی بوده و مجرمان با ارائه شماره حساب اقدام به کلاهبرداری می‌کنند، لذا از شهروندان تقاضا داریم به هیچ‌وجه به این دست تبلیغات اعتماد نکرده و هیچ‌گونه وجهی به این حساب‌ها واریز نکنند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط