۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۱:۲۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۴
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان:

سهل انگاری در فعال سازی تنظیمات امنیتی، منجر به سرقت اطلاعات می‌شود

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل هک و نفوذ در شهرستان بندرعباس خبر داد و گفت: شهروندان چنانچه نکات امنیتی را به خوبی در مدیریت اکانت خود به کار ببرند ریسک هک شدن شبکه‌های اجتماعی آنها، تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم علی‌اصغر افتخاری گفت: برابر مراجعه یک نفر از شهروندان هرمزگانی مبنی بر هک اینستاگرام، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه متهم بعد از هک صفحه شخصی اینستاگرام‌ شاکی، اقدام به تغییر اطلاعات آن نموده بود، تصریح کرد: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص گردید شاکی، برای فروش کالا و خدمات خود، اقدام به طراحی صفحه‌ای در اینستاگرام کرده که به دلیل تعداد بالای دنبال کننده‌های آن، فردی ناشناس اقدام به هک آن صفحه نموده بود.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: در ادامه با انجام اقدامات کارشناسی شده و شگردهای خاص پلیسی متهم به هویت "ف.ق." شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی و با رعایت اصل غافلگیری در مخفیگاه خود دستگیر و به همراه ادله جرم به پلیس فتا دلالت گردید.

وی افزود: در بررسی تجهیزات کشف شده تعداد زیادی نرم‌افزار و ابزارهای هک شناسایی و استخراج گردید.

این مسئول انتظامی با اشاره به اینکه متهم از دوستان سابق شاکی بوده است، بیان کرد: در بازجویی بعمل آمده، متهم در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی گردید، ولی در ادامه با مشاهده مستندات، لب به اعتراف گشود و اظهار داشت با توجه به اختلافاتی که با شاکی پرونده داشته برای انتقام جویی اقدام به هک اینستاگرام وی نمود.

سرهنگ افتخاری به کاربران توصیه کرد: احراز هویت دو مرحله‌ای یکی از راهکارهای طراحی‌ شده برای افزایش امنیت و مراقبت از حساب‌های کاربری می‌باشد. بنابراین کاربران بایستی نسبت به فعال کردن این گزینه در حساب‌های کاربری خود توجه بیشتری داشته باشند.

وی خاطر‌نشان کرد: انتخاب رمزهای عبور مجزا برای هر حساب کاربری و همچنین الگوبرداری از الگوریتم‌های پیشرفته رمزنگاری یکی از گزینه‌های مهم در جلوگیری از دستیابی افراد سودجو به اطلاعات مهم کاربران می‌باشد.

این مسئول انتظامی در پایان گفت: شهروندان حتما با انجام تنظیمات امنیتی شبکه‌های اجتماعی مختلف امنیت آنها را به بالاترین سطح ممکن برسانند تا افراد سودجو نتواند وارد حریم خصوصی آنها شوند. همچنین شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مطالب آموزنده به سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir مراجعه نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط