۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۱:۳۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۳
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان:

نگذاشتن رمز بر روی گوشی باعث دسترسی غیر مجاز به تلگرام شد

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی عامل هك تلگرام در شهرستان بندرعباس خبر داد و گفت: دسترسی غیرمجاز به صفحات شخصی افراد در فضای مجازی جرم است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ‌علی‌اصغر افتخاری‌ در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت:برابر مراجعه یک خانم مبنی بر هک تلگرام ایشان توسط فردی ناشناس در فضای مجازی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاه مهندسین این پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: شاکی در اظهارات خود بیان داشته است که متهم ضمن هک تلگرام اقدام به برقراری ارتباط و ایجاد مزاحمت برای مخاطبان می‌کند که موجب دردسر در زندگی شخصی ایشان شده است.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: در ادامه با انجام اقدامات کارشناسی شده و شگردهای خاص پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا دلالت داده شد.

وی با اشاره به اینکه متهم در منزل شاکی رفت و آمد داشته است، بیان کرد: در بازجویی بعمل آمده، متهم در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی گردید، ولی در ادامه با مشاهده مستندات، لب به اعتراف گشود و اظهار داشت با توجه به اینکه گوشی شاکی در دسترس وی بوده است از طریق ارسال کد تایید فعال سازی اقدام به هک تلگرام کرده است.

سرهنگ افتخاری یادآور شد: در دسترس بودن گوشی تلفن همراه و نداشتن رمز بر روی آن می‌تواند زمینه ایجاد سوء‌استفاده را برای مجرمان اینترنتی فراهم کند.

وی در ادامه تاکید کرد: دسترسی غیرمجاز به اطلاعات و صفحات شخصی دیگران در فضای مجازی جرم است و در صورت شکایت افراد با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

این مسئول انتظامی در پایان گفت: شهروندان می‌توانند درصورت بروز هرگونه مشکل در فضای مجازی به این پلیس مراجعه و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از مطالب آموزنده به سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir مراجعه نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط