۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۱:۳۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۵۷

امنیت فناوری اطلاعات

امنیت سایبری دیگر خطری برای صنعت مخابرات نیست

به گفته شرکت‌های مخابرات و ارائه دهندگان اینترنت ، مدیران ارتباطات نسبت به فن‌آوری‌های جدید، به رده سوم در سطح ریسک خود تنزل کرده‌اند.

 اولین ریسک شناسایی‌شده توسط ۶۰ شرکت مخابراتی که در حال حاضر مورد بررسی قرار گرفته‌ است ، نوسانات نرخ ارز است.
ویرایش اخیر مدل ریسک  Telecommunications  در سال ۲۰۱۸ با ۵ خطر بسیار بالا برای شرکت‌های مخابراتی به شرح زیر نمایش می‌دهد:
•    تغییر نرخ ارز/ ارز خارجی
•    افزایش رقابت
•    ورود سریع فن‌آوری‌های جدید
•    دسترسی به دارایی
•    فشار نرخ بهره
images_0.jpg
حملات سایبری:  ما با آن برخورد خواهیم کرد ؟
ریسک ابتلا به تهدیدات اینترنتی در سال ۲۰۰۹ ، ۷ درصد  بوده که  در سال ۲۰۱۷ , ۲۳ درصد افزایش داشته است، بطوریکه ۳۹ درصد از مدیران نگران حملات   ransomware شده‌اند.
دسترسی برای تأمین مالی و فشارهای نرخ بهره
بازار مخابرات به خصوص به دلیل نرخ مبادله ناگهانی و افزایش نرخ مبادلات مرزی بین المللی که به وسیله اینترنت و جهانی شدن بوجود می‌آید، آسیب پذیر است.پیشرفت‌های جهانی از جمله Brexit، مذاکرات کره‌ شمالی، برنامه‌های نظارتی و جنگ تجاری ترامپ تنها چند مورد از ریسک‌هایی هستند که نرخ ارز را تغییر می‌دهند.
وابستگی ساختاری مخابراتی نیاز به سرمایه برای ارتقاء و ایجاد زیرساخت دارد تا به انتظارات تکنولوژی در بازار برسد و این ۲ خط مشی بیشتر در ۵ نقطه BDO را شامل می شود: دسترسی به مالی و فشارهای نرخ بهره.
نرخ اعتبار در صنعت در سطوح مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و در نتیجه سود هر مشتری کاهش می‌یابد، این به این معنی است که دسترسی به منابع مالی ریسک قابل‌توجهی را نشان می‌دهد.
 
Business Graph 344px.jpg
در همین راستا، مدیران اجرایی از راه دور ریسک‌های سودآوری را ۳ برابر بالاتر از سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهند. خطرات مربوط به به دست آوردن سهم بازار به میزان ۱۰۰ ٪ در برآورد ریسک  BDO افزایش یافت ، در حالی که ریسک اشباع/کاهش بازار مخابرات ۸۰ درصد افزایش داشته‌ است.
شرکت‌های سنتی در حال تحول هستند/مخابرات باعث کاهش خطر می‌شود
روند مشخصی از نظرسنجی BDO در سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد که ارتباطات مخابراتی معمولا از خطرات کمتر نسبت به قبل گزارش می‌شوند: یک روند که به طور خاص به خطرات مالی و نظارتی مربوط می‌شود.
نظرسنجی BDO نشان داد که کل صنعت در حال رویکرد فزاینده‌ای نسبت به خطرات ناشی از آن است و مشغول انحراف از اوراق بهادار تجاری خود است.
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط