۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۱:۴۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۳
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان:

تماس اشتباه دختر ۱۲ ساله را قربانی فضای مجازی کرد

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت در استان هرمزگان خبر داد و گفت: فضای مجازی محل مناسبی برای دوست یابی نیست.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم علی‌اصغر افتخاری اظهار کرد: برابر مراجعه احدی از شهروندان بندرعباسی مبنی بر مزاحمت در پیام رسان موبایلی واتساپ موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: برابر اظهارات شاکی، شخصی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی با فریب دادن دختر ۱۲ ساله‌اش، تصاویری را از وی دریافت نموده و اقدام به تهدید به انتشار تصاویر، در فضای مجازی کرده است.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: در بررسی اولیه مشخص گردید متهم از یک هویت جعلی استفاده نموده است. در ادامه با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم به هویت آقای "پ.غ" شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی، با رعایت اصل غافلگیری در مخفیگاه خود دستگیر گردید.

وی با بیان اینکه در بررسی تجهیزات کشف شده از متهم تصاویر خصوصی شاکی دختر استخراج گردید، افزود: در بازجویی بعمل آمده، متهم معترف بزه انتسابی شد و بیان داشت در ابتدا دختر شاکی به اشتباه با وی تماس گرفته و در ادامه متهم برای سوء استفاده، ایجاد مزاحمت نمود.

سرهنگ افتخاری با بیان اینکه فرزندان بایستی در صورت مواجه با افراد مشکوک به والدین خود اطلاع دهند، گفت: فضای مجازی علاوه بر مزایا بسیاری که دارد، آسیب‌هایی را نیز به همراه دارد که عدم توجه خانواده‌ها به فرزندان در هنگام استفاده از فضای مجازی، ممکن است این آسیب‌ها گریبان‌گیر فرزاندان آنها شود.

وی توصیه کرد: کاربران اینترنتی به این نکته توجه داشته باشند تصاویر خانوادگی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند تا افراد سودجو از آنها سوء استفاده نکنند.

این مسئول انتظامی در پایان گفت: شهروندان حتما با انجام تنظیمات امنیتی شبکه‌های اجتماعی مختلف امنیت آنها را به بالاترین سطح ممکن برسانند تا افراد سودجو نتواند وارد حریم خصوصی آنها شوند. همچنین شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مطالب آموزنده به سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir مراجعه نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط