۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۱:۵۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۳

رئیس پلیس فتا کرمان تاکید کرد:

انزوای خانوادگی با گسترش شبکه‌های اجتماعی

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: شناخت تهدیدها و آسیب‌های فضای مجازی در سطح خانواده، از امور مهم و قابل توجهی است که باید به آن توجه جدی شود و با برنامه‌ریزی درست آن را کنترل کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ستاد امین یادگارنژاد در برنامه تلویزیونی زندگی زیباست، گفت: ورود اینترنت در حوزه خانواده موجب تغییر نظام ارزشی در خانوادهها شده است.

وی افزود: امروزه با ورود وسایل و تکنولوژی‌های جدید به عرصه خانواده‌ها شاهد این هستیم که والدین و فرزندان ساعت‌های متمادی در کنار یکدیگر می‌نشینند، بدون آنکه حرفی برای گفتن داشته باشند.

سرهنگ یادگارنژاد ادامه داد:  ما دیگر کمتر نشانه‌هایی از آن نوع خانواده‌هایی را داریم که والدین و فرزندان دور هم نشسته و درباره موضوعات مختلف خانوادگی و کاری با هم گفتگو کرده و نظرات همدیگر را راجع به موضوعات مختلف جویا شوند.

رئیس پلیس فتا استان کرمان خاطرنشان کرد:  اینترنت به دلیل تسهیل ایجاد روابط دوستانه و عاشقانه، در زمینه‌های غیر اخلاقی بسیار مورد توجه قرار گرفته، تا جایی که برخی با تسهیل روابط اینترنتی به دنبال خیانت در روابط زناشویی و ایجاد روابط نامشروع هستند.

سرهنگ یادگارنژاد با اشاره به اینکه دنیای مجازی در آینده دنیایی منزوی است، گفت: با توجه به رشدی که اینترنت دارد و جذابیتهای کاذبی که برای نوجوانان ایجاد میکند آنها را به خود معتاد ساخته و جانشین والدین می‌شود.

وی تاکید کرد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و توجه والدین به رفتار فرزندان بسیار مهم می‌باشد و برای جلوگیری از هم پاشیدگی خانواده‌ها، والدین باید تا حدودی به فناوری‌های روز دنیا مسلط باشند‌.

رئیس پلیس فتا استان کرمان با بیان اینکه تغییر در رفتار فرزندان به معنای ایجاد تغییر در طرز فکر آنهاست، افزود: هنگامی که بنیان فکری و شخصیت آنها به صورت ناصحیح از طریق فضای مجازی شکل می‌گیرد، راه نفوذ کلاهبرداران به حریم خصوصی افراد و محیط امن خانواده باز میشود.

این مسئول انتظامی در پایان گفت: چنانچه خانواده‌ها نسبت به شیوه‌های جدید ارتباط فرزندان خود آگاهی و شناخت کافی و لازم را داشته باشند، از انجام بسیاری از جرایم و ارتباطات پنهانی آنان جلوگیری به عمل می‌آید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط