۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۲:۱۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۹
رئیس پلیس فتا استان اصفهان مطرح کرد:

کلاهبرداری تحت عنوان فروش نرم افزار هک

رئيس پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: فردي كه با تبليغ تحت عنوان فروش نرم افزار هك شبكه‌های اجتماعی، در تلگرام از شهروندان كلاهبرداری می‌كرد توسط پليس فتا استان اصفهان شناسايی و دستگير شد.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضوی در تشریح این خبر گفت: با توجه به گزارشات واصله مبنی بر اینکه فردی در شبکه اجتماعی تلگرام تبلیغ فروش نرم افزار هک می‌نماید و از کاربران کلاهبرداری می‌کند بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول عنوان کرد: با بررسی نرم افزار و تبلیغات فرد مجرم محرز گردید برنامه مورد ادعا کارایی نداشته و صرفا به قصد کلاهبرداری از شهروندان می‌باشد.

وی افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی عامل انتشار نرم افزار که در کانال‌های زیادی اقدام به تبلیغ می‌نمود شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی یادآور شد: علاوه بر اینکه دانلود، خرید و استفاده از نرم افزارهای هک جرم محسوب می‌شود تمام این نرم افزارها ابزاری برای سرقت و یا کلاهبرداری از کاربران نیز می‌باشند لذا به کاربران توصیه می‌گردد به این تبلیغات کذب در شبکه‌های اجتماعی اعتنا نکنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از تبلیغاتی که در شبکه‌های اجتماعی در خصوص فروش کالا و یا خدمات می‌شود، فقط به قصد کلاهبرداری از شهروندان است، گفت: لذا کاربران باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند و در پی مشاهده هرگونه تبلیغاتی فریب نخورده و برای خرید و دریافت کالا یا خدمات تبلیغ شده وجهی را به حساب این مجرمان واریز نکنند.

سرهنگ مرتضوی ادامه داد: احتمال فیشینگ نمودن کاربران در هنگام پرداخت وجه کالا و یا خدمات تبلیغ شده در شبکه‌های اجتماعی نیز وجود دارد لذا کاربران در هنگام پرداخت هرگونه وجهی در فضای مجازی از طریق درگاه‌های بانکی باید مراقب باشند در دام فیشرها نیفتند.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.
 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط